STUDIOTECH

Spotify Online Video servisini başlatmak üzere !

İsveç merkezli müzik akış servisi Spotify büyümeye devam ediyor. Mobil dünyada kullanıcılar tarafından beğenilerek kullanılan servis ülkemizde ve dünya çapında “premium” abonelik sayısını da giderek artırıyor. Masaüstü cihazlardan ücretsiz, sınırsız ve özgürce dinleme olanağı sağlayan Spotify, mobil cihazlarda ücretsiz olarak karışık dinleme, abonelik ile özgür dinleme olanağı sunuyor.

Müzik alanında başarıyı yakalayan servisin yeni hedefi ise video akışı. Dünyaca ünlü The Wall Street Journal gazetsinin haberine göre, Spotify bu ay içerisinde video desteği de sunabilir. Kullanıcılara sunulacak videolar arasında, dinledikleri müzikler, beğendikleri sanatçılar, favori parçaları ve çalma listelerinin temel alınacağı belirtiliyor. Bu veriler çerçevesinde, müzik servisinin kullanıcılarına kişisel beğenilerine uygun videolar sağlanacak.

Farklı kaynaklardan gelen haberlere göre Spotify’ın online video servisi, müzikle tamamlayıcı özellikte olabilir. Bu makul bir  beklenti olsa da WSJ, haberinde şirketin, YouTube ve Facebook videoya rakip olabilecek bir web video servisi üzerinde çalıştığını söylüyor. Video içeriğiyle ilgili Spotify’ın YouTube’da kanalı olan yayıncıları kendi servisine çekmeye çalıştığı, birlikte içerik üretme gibi teklifler sunduğunu iddia eden WSJ, Spotify’ın Time, Tastemade, Maker Studios ve Fullscreen gibi yayıncılarla da görüştüğünü belirtiyor.

Konu ile ilgili resmi bir açıklama bulunmazken, gözler şirketin 20 Mayıs tarihinde New York’ta gerçekleşecek basın toplantısına çevrilmiş durumda. Bu etkinliğin ana konusunun ne olduğu bilinmezken, büyük ihtimalle video akış hizmetinin lansmanının etkinlikte yer alabileceği konuşuluyor. Bakalım Spotify yeni servisini ne zaman hizmete sunacak?

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=E-wbGBc4BuY” autoplay=”yes”]

Siz ne düşünüyorsunuz ?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Aaaşık Oldum
0
Emin Değilim
0
Starz Web
Starz... S Tarz... Sokak Tarzı... Hip Hop / Rap / R&B / Club / Dance / DJ

More in:STUDIOTECH

Leave a reply

0 %