MÜZİK HABER

TC Electronic Impact Twin İncelemesi

TC Electronic tarafından üretilen Impact Twin, FireWire arabirimini kullanan bir ses kartıdır. 2 adet ön tarafta bulunan yüksek kaliteli Impact III teknolojisine sahip preamplifikatör, arka tarafta ise 2 adet line seviyesinde; toplamda 4 adet analog girişe, 4 adet analog çıkışa ve ek olarak ADAT & S/PDIF portlarına sahip.

impact-twin

Impact Twin‘de monitor controller, kulaklık amplifikatörü, MIDI arabirimi gibi yer alan özelliklerin yanı sıra dahili DSP işlemci ile yapabileceğiniz reverb monitoring özelliği ve kayıt sırasında dahili DSP işlemci ile kullanabileceğiniz compressor, de-esser gibi efektler bulunuyor. Ürünün kutusunu açtığımızda ise içinde plug-in’lerin de yer aldığı bir adet driver yükleme cd’si ile 1 adet Ableton Live Lite 8 TC Electronic Edition CD‘si karşımıza çıkıyor.

Windows ve Mac OS X olmak üzere her iki işletim sisteminide destekleyen Impact Twin, FireWire arabirimi üzerinden 24 bit derinlik ve 192 Khz örnekleme oranı sunabiliyor. TC Near Control Panel, cihazı çok kolay bir şekilde yönetmemize izin veriyor. Ön panelde bulunan bütün ayarlamaları ve routing işlemlerini TC Near Control Panel‘den yapmak mümkün.

Impact Twin, yapım sürecindeyken masaüstü ortamına göre tasarlanmış. Dokunduğunuzda sert plastik rubber bir yapıya sahip olduğunu hissediyorsunuz. Böyle bir yapıya sahip olması onu daha uzun ömürlü, çizilmelere ve boya çıkmasına karşı dayanıklı yapıyor.

Ses kartının ön yüzünde 2 adet yüksek kaliteli Impact III teknolojisini kullanan preamplifikatöre sahip XLR girişi ve gain knobları bulunuyor. Bu girişlerin yanında bulunan PAD/INST butonu sayesinde, sinyali distorsiyona karşı -20 dB azaltmamız mümkün oluyor. 48V butonu ön panelin ortasında yer alıyor ve Line butonu ile ön paneldeki girişleri deaktif edip, arka tarafta yer alan line girişlerini kullanabiliiyorsunuz. Compressor ve reverb gibi efektleri kayıda göndermek amacı ile de bir knob bulunuyor, bu knob sayesinde efekt seviyelerini ayarlayabiliyorsunuz, yada aktif/pasif hale getirebiliyorsunuz. Output knobu ise genel volume seviyesini kontrol ediyor ve üst tarafında bulunan dinleme modu butonu sayesinde, stereo, mono ve side monitoring yapabiliyorsunuz. En sağ tarafta ise 2 adet kulaklık girişi bulunuyor.

Arka tarafta ise MIDI In, MIDI Out girişleri, Line Input/Output portları, S/PIF ve ADAT portları, güç kablosu için bir giriş ve 2 adet FireWire girişi bulunuyor. FireWire girişinin 2 adet olması, tek FireWire portuna sahip bilgisayarlara paralel bağlantı ile harddisk gibi 2. bir donanımı bağlayabilmek.

FİYAT

Impact Twin’i ülkemizde Compel aracılığı ile 395 € + KDV liste fiyatına satın alabilirsiniz.

Siz ne düşünüyorsunuz ?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Aaaşık Oldum
0
Emin Değilim
0
Starz Web
Starz... S Tarz... Sokak Tarzı... Hip Hop / Rap / R&B / Club / Dance / DJ

Leave a reply

0 %