MÜZİK HABER

Müge Zümrütbel ”Sus” İle Karşınızda!

MÜGE ZÜMRÜTBEL “SUS” İLE KARŞINIZDA!

Müzik kariyerindeki ilk adımlarını henüz lise yıllarında başladığı eğitimlerle atan, güçlü sesi ve duygu yüklü yorumuyla dikkatleri çeken Müge Zümrütbel, Sony Music Türkiye imzası taşıyan yeni single’ı “Sus” ile müzikseverlerle buluştu.

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=MwVnP8WsOwY” width=”380″ height=”300″ autoplay=”yes”]https://www.youtube.com/watch?v=MARKGdsrl-M[/su_youtube]

Sözü ve müziği Zeki Güner’e, aranjesi ise Hakan Yeşilkaya’ya ait, bu yılın hit olmaya aday duygusal şarkısı “Sus” ile Müge Zümrütbel adından sıkça söz ettirecek.

İstanbul Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’ni kazanarak piyano ve çello öğrencisi olarak başladığı müzik hayatı, bir sene sonra İstanbul Üniversitesi Yarı Zamanlı Şan Bölümü’nü kazanmasıyla ses alanında ilerleme yoluna girdi. İki okulu bir arada yürüten Müge Zümrütbel, henüz 15 yaşındayken AKM’de senfoni orkestrası ve koro eşliğinde solist olarak sahneye çıktı. 16 yaşında profesyonel opera şarkıcılarının yarıştığı Lions Soprano-Tenor Şan Yarışması’nın yaşı küçük tek yarışmacısı olarak Jüri Özel Ödülü’ne layık görüldü. Birincilikle kazandığı Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera Bölümü’ndeki lisans eğitiminin ardından kendini başka tarzlarda da geliştirmek isteyen Müge Zümrütbel, müzikal şarkıcılığı da okudu. Opera, müzikal, caz, funk, soul, türk müziği gibi birbirinden farklı disiplinlerde vokalini yıllar içinde geliştirdikten sonra popüler müzik sektöründe solo projeler üzerinde çalışan Müge Zümrütbel; Sertab Erener, Zerrin Özer, Nilüfer, Burcu Güneş gibi isimlere de hem sahne hem de albüm çalışmalarında vokal yaptı.

Duygusal şarkısı “Sus” ile dinleyicilerin karşısına çıkacak olan Müge Zümrütbel, video klibinde yönetmen Hakan Kemixiz ile çalıştı. Görüntü yönetmenliğini Altuğ Ozan’ın yaptığı video klipte Müge Zümrütbel, sesinin yanı sıra güzelliğiyle de göz doldururken, sanatçıya profesyonel dansçılar Mehmet Arkan ve Oksana Arkan eşlik etti.

Bir başkası için terk edilen bir insanın duygularını en naif haliyle dile getiren “Sus” ile Müge Zümrütbel, tüm radyolar, müzik kanalları ve dijital platformlar aracılığıyla dinleyicilerle buluştu.

cid:image011.jpg@01D29B77.33FABE90

cid:image005.jpg@01D29380.A270E3D0cid:image006.jpg@01D29380.A270E3D0cid:image007.jpg@01D29380.A270E3D0cid:image008.jpg@01D29380.A270E3D0

Siz ne düşünüyorsunuz ?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Aaaşık Oldum
0
Emin Değilim
0

Comments are closed.

0 %