MÜZİK HABER

Özel Dosya: Katil Rapçiler!

Acı ama gerçek.. hip hop müzik türlerinin içinde bu kadar dehşet ve vahşetle iç içe olan belki de tek tür. Her türlü illegal vukuuatı içeren şarkı sözleriyle olsun, silahlar, para, kadınlar, ghetto’da geçen hikayelerle olsun rapçiler şarkı sözlerini adeta yaşıyor ve yaşatıyor, başları da beladan kurtulmak bilmiyor. Bu listede sizlere adı ilginç ve inanması zor cinayet ve suçlara bulaşmış rapçileri derledik.

1 – Snoop Dogg

Snoop vakti zamanında hakkında açılan cinayet davasından “kendini savunma” affına sığınarak aklanmış olsa da, bir çete üyesi olan Philip Woldemariam’ın öldürülmesiyle alakalı olarak suçlanmıştı.

2 – Cassidy

Cassidy, 22 yaşındaki Desmond Hawkins’in vurulmasıyla alakalı olarak “istemsiz adam öldürme” suçundan yargılandı. 11 ila 23 ay arası hapis cezasına çarptırılan Cass’in avukatıFortunato Perri, rapçinin minimum ceza olan 7 ay ile yargılanacağını ve yakın zamanda da tahliye olacağını açıkladı.

3 – C Murder

İsminden de belliymiş demeden edemiyoruz. C Murder, yani “C Cinayet” ya da asıl adıyla Corey Miller, kardeşlerinden oluşan TRU adlı rap grubunun bir üyesiydi. 2002 yılında rapçi, 16 yaşındaki hayranının kendisi yemek yerken yanına gelip onu rahatsız ettiği gerekçesiyle “Senin benim kim olduğumu biliyor musun ha?” sözlerinin ardından öldürüyor ve tutuklanıyor. Kendisi bunu yaparken nasıl bir ilacın etkisindeydi bilinmez ama olacak iş değil açıkçası..listemizdeki ilginç cinayetlerden birisi cidden. İkinci dereceden cinayetle yargılanan Corey müebbet hapsine mahkum.

4 – Gucci Mane

Bu efsaneci rapçi Gucci Mane de en yakın arkadaşı olan Pookie Loc’ı öldürmekten suçlu. Girdiği kavgada  sonucu kazara en yakın arkadaşını öldürmüş bulundu hatta cesedi de kendini savunmak amaçlı gömdüğü söyleniyor. Listemizdeki en ilginç adam öldürme herhalde bu olsa gerek..

5 – X Raided

Los Angeles’ın en meşhur ve azılı çeteleri Bloods ve Crips’in olayları bitmek bilmeyen bir terane gibi senelerdir sürer. X Raided de nasibini çetelerden alan bir isim. Kariyeri aslında baya da umut vaad ediyordu..ta ki kendisinin ve arkadaşlarının da içinde bulunduğu Garden Blocc Crips çetesi, düşman çetenin evini basmaya kalkışana kadar. X’in çetesi eve baskını düzenlediği sırada ev sahibi eve geliyor ve çete üyesinin annesi olan kadın bizim rapçi tarafından kalbinden vuruluyor, böylece bir rapçimizi daha çete cinayeti suçuna kaybediyoruz. İlginçtir ki kendisi hapishaneden bile albüm kayıtlarına devam etmiştir.

6 – Big Lurch

Lurch’ün hikayesi belki de en rahatsız edici olanı listemizde. 2002 yılında, Lurch’ün ev arkadaşı Tynsha Ysais, evde bağırsakları deşilmiş bir halde ölü bulundu. Sadece bununla kalmayıp bir de ciğerleri de sökülmüştü ve vücudunda ısırık izleri vardı. Daha sonra rapçi Lurch sokakta kanlar içinde, çıplak bir halde gökyüzünü izlerken bulundu. Lurch’ün PCP yaniFensiklidin adı verilen ve halk içinde “melek tozu” olarak da bilinen ilac etkisinde olduğu anlaşıldı ve tahmin edeceğiniz üzere kendisi müebbet hapsine çarptırıldı.

7 – Remy Ma

Kadın rapçilerden vahşet haberi pek çıkmaz..ama Remy Ma bizi şaşırtıyor. 2007’de kariyeri Grammy adaylığını da kapmasının ardından gayet güzel giden Ma, Makeda Barnes-Josephadlı bir kadınla kavgaya tutuşuyor ve kadının kendisine borcu olduğunu iddia ederek kavga esnasında silahla kadını öldürüyor. Aynı gün, kendisini polise teslim eden Ma senelerdir hapisteydi ancak geçtiğimiz aylarda kendisi serbest bırakıldı hatta müzik piyasasına da balıklama atladı. Umarız artık uslanmıştır.

8 – DMX

Suçla ilgili herhangi bir listede DMX’in adı geçmeden olmazdı zaten. Gerçek adıyla Earl Simmons’ın başı kanunlarla o kadar çok belaya girdi ki sırf onun için özel bir liste oluşturmak gerekir. 2004’te JFK havalimanında, kokain etkisi altındayken bir araç sürücüsüne silah çekerek adamın yüzüne havlarken yakalnıp tutuklanıyor. Bavulundan çıkan paket paket kokain de işin cabası. DMX’in gerek insanların suratına havlamaları gerek evinin arka bahçesinde köpek dövüştürmeleri olsun adı devamlı belanın içindedir..biz de onu böyle kabul ettik sanırım artık.. DMX’tir ne yapsa yeridir deyip geçiyoruz.

9 – G. Dep

Remy Ma gibi kendisini teslim edenler kervanında bir isim daha. G.Dep’ten bahsediyoruz. 1993 yılında, asıl adı Trevell Coleman olan rapçi John Henkel adlı bir adamı öldürdü. Olay Harlem’de bir soygun sırasında gerçekleşti. NYPD (New York Polis Departmanı) rapçinin zanlı olduğunu kanıtlayamadı ve olay havada kaldı. İlerleyen yıllarda G.Dep PCP adlı ilaca olan bağımlılığından rahatsızlık duymaya başladı ve aklı başına gelmiş olacak ki kendini, 93’te vurduğu adamı itiraf ederek teslim etti. Şu sıralar kendisi hala hapishanede, 15 senelik cezasını tamamlamakla meşgul.

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=Do4fA8tONY4″]

Siz ne düşünüyorsunuz ?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Aaaşık Oldum
0
Emin Değilim
0
Starz Web
Starz... S Tarz... Sokak Tarzı... Hip Hop / Rap / R&B / Club / Dance / DJ

Leave a reply

0 %