MÜZİK HABER

Yeni Başlayanlar İçin Biçilmiş Kaftan: Waves OneKnob Bundle

Waves_OneKnob_GroupOne Knob için, Waves firmasının bugüne kadar yapmış olduğu en basit plugin diyebiliriz. Adından da anlaşılabileceği gibi sadece tek bir düğmeden oluşuyor. Çok basit ve bir o kadarda etkili bir plugin. Mikslerinizde kullanmak için ihtiyaç duyduğunuz yere kadar düğmeyi çevirmeniz yeterli.

One Knob Bundle paketi içinde 7 adet plugin bulunuyor. Brighter, Driver, Phatter, Filter, Louder, Pressure ve Wetter.

Brighter, 3 Khz ve üstünü yükseltiyor. Böylece daha parlak bir ses elde ediliyor. Aslında bu işlemi sıradan bir EQ ile yapmakta mümkün fakat One Knob bu işi en basite indiriyor ve nereyi parlatacağınıza kendisi karar veriyor.

Driver, orta frekansları boost ediyor ve sese belli bir miktarda distorsiyon ekliyor. Sonucu dinlediğinizde işin içinde bir Ibanez Tubescreamer varmış hissine kapılmanız yüksek ihtimal.

Filter, 20 Khz’ten başlayarak düğmeyi çevirdikçe 20 Hz’e kadar frekansları kesiyor. Aslında bir synthesizer üzerinde bulunan Allpass Filter ile aynı işi yapıyor.

Louder, RMS seviyenizi yükselten bir plugin. Düşük seviye compress uygulayarak ve peak limit işlemi yaparak bu işi yapıyor. Özellikle davul seslerinde başarılı sonuçlar alabilirsiniz.

Phatter, alt frekansları boost ediyor. Böylece bassları daha yoğun ve gür duymanızı sağlıyor.

Pressure, için bir compressor diyebiliriz. Düğmeyi açtıkça sert bir şekilde basıyor. Davul ve benzeri sesler için daha uygun bir plugin.

Wetter, kısa release değerine sahip sese parlaklık katan bir reverb. Bu pluginde düğme Wet/Dry ayarlamasını yapıyor.

SONUÇ

Özellikle yeni başlayanlar veya DJ’ler gibi hızlıca prodüksiyonlarını gerçekleştiren müzisyenler için, çok pratik bir plugin. Kullanımı çok basit. Fiyatı ise 149 $. Bize biraz fazla geldi ancak kaliteli ve gerektiği yerde başarılı sonuçlar alabileceğiniz bir plugin olduğunu unutmayın.

Siz ne düşünüyorsunuz ?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Aaaşık Oldum
0
Emin Değilim
0
Starz Web
Starz... S Tarz... Sokak Tarzı... Hip Hop / Rap / R&B / Club / Dance / DJ

Leave a reply

0 %