MÜZİK HABER

Atiye’den Darülaceze’ye Bayram Ziyareti!

ATİYE’DEN DARÜLACEZE’YE BAYRAM ZİYARETİ

Türk pop müziğinin sevilen ismi Atiye, geçtiğimiz gün 122 yıldır faaliyet gösteren Darülaceze’yi ziyaret etti. Kurumda kalan yaşlı ve çocukları ziyaret ederek her biriyle tek tek ilgilenen Atiye, bayram öncesi yaptığı bu anlamlı ziyarette duygusal anlar da yaşadı.

Ziyaret öncesi Darülaceze Başkanı Hamza Cebeci ile bir araya gelen Atiye, Başkan Cebeci’nin yaptığı sunumla “Sosyal Hizmet Şehri Darülaceze” projesi ve kurum hakkında yapılması planlanan projeleri dinledi. Atiye’ye Başkan Hamza Cebeci tarafından, Darülaceze’de kalanların rehabilitasyon merkezinde el işiyle yaptıkları bir şal hediye edildi. Yaklaşık 30 dönümlük yerleşkedeki tüm birimleri tek tek ziyaret eden Atiye, kurumda kalan sakinlerle sohbet ederek, onlara bayram hediyeleri de verdi.

İlk kez bir Darülaceze ziyareti gerçekleştiren Atiye, zaman zaman duygusal anlar da yaşadı. Çocuk Yuvası bölümünde kalan çocuklarla da yakından ilgilenen Atiye, “Büyüklerimizle ilgilenmeyi, onlarla vakit geçirmeyi bazen hayatın akışı içinde unutabiliyoruz. Hal hatır sormak, hasta ise geçmiş olsun demek, sadece dertleriyle değil sevdikleri şeylerle ilgili de sohbet etmek hepimize iyi gelir. Değerlerimize sahip çıkmayı öncelikle biz gençlerin unutmaması gerekiyor. Ben de bu vesile ile bu bayramda ne zamandır istediğim bir ziyareti gerçekleştirmek istedim. Bugün burada çok özel insanlarla tanıştım, her biri çok değerli insanlar… Enerjileri çok güzel. Kalanlar çok mutlu. Beklediğimden çok çok daha güzel bir yer. Çalışanları da çok sıcak ve özverili buldum. Herkes burayı ziyaret edebilir. Kapılaroı her zaman açık. Ben de bundan sonra bir Darülaceze Gönüllüsüyüm.” cümleleriyle de duygularını dile getirdi.

 

 

Siz ne düşünüyorsunuz ?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Aaaşık Oldum
0
Emin Değilim
0

Comments are closed.

0 %