MÜZİK HABER

Soner Olgun’dan Efsane Albüm!

“EFSANE TÜRKÜLER” (Legendary Folk Songs Vol.1)

Türk müziğinin alternatif ismi *SONER OLGUN*,Türkiye’nin çeşitli yörelerinden 9 türkü, 2 Azerbaycan türküsü ve 1 Kırım türküsünden oluşan 12 eserlik bir albümle müzik dinleyicisini selamlıyor.

“HERKES İÇİN TÜRKÜLER”

Çağdaş müziğin her türlü form ve olanaklarının kullanıldığı “EFSANE TÜRKÜLER” albümünün tamamı Türkiye’nin en önemli müzisyenlerinin katkısıyla hazırlandı.

Albümün müzik yönetmenliği 11 yıldır SONER OLGUN ORKESTRASI‘nın (SOBAND) gitaristliği ve şefliğini yapan UTKAN MARANGOZ tarafından yapıldı. Kayıt,mix ve master işlemleri ADA MÜZİK STÜDYO’sunda gerçekleşen albümün fotoğraflarını ZEYNEL ABİDİN AĞGÜL çekti.

“Ben ağırlıklı olarak etnik,senfonik, jazz ve rock müzikten besleniyorum” diyen ve 25 yıldır aralıksız sürdürdüğü sahne performansıyla ünü sınırlarımızı aşıp dünyanın çeşitli ülkelerinden hatırı sayılır hayran kitlesi edinen SONER OLGUN’un birikiminin yansıdığı bu albüm , çalışmaya katılan,tanık olan ve danışılan tüm otoriteler tarafından “world music” anlayışıyla benzersiz bir albüm olarak tanımlanmakta.

 

Siz ne düşünüyorsunuz ?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Aaaşık Oldum
0
Emin Değilim
0

Comments are closed.

0 %