MÜZİK HABER

yirmi7 – Sokak Lambası (Video) [Gripin Yapım]

Modern rock ile klasik Türk müziği ezgilerini birleştiren Los Angeles lı bir etnik – rock grubu olarak kurulan yirmi7, ismini 27 yaşında hayatlarını kaybeden Jimi Hendrix, Jim Morrisson, Janis Joplin, Kurt Kobain ve diğerlerinin anısına yirmi7 olarak almıştır.
Okan Şarlı (Bas – Vokal), Murat Arıkan (Gitar) ve Saddler Samayoa (Davul) oluşan yirmi7 Grubu ,Whisky a Go Go, The Viper Room, The House of Blues ve Hard Rock Café gibi dünyaca ünlü mekanlarda sahne aldı.
2011 yılında, ABD’nin en prestijli müzik dergilerinden “Music Connection” tarafından “Top Unsigned Band of the Year” seçilen yirmi7’nin 2012 yılında “No Chemical Love” şarkısı “Artists in Music” ödüllerinde “En İyi Indie Rock” şarkısı olarak gosterildi.
Daha sonra single olarak çıkarttıkları “Second Mind” isimli şarkıları ise James Franco ve Heather Graham`in oynadığı “About Cherry” filminde kullanıldı.
ABD’de 60.000’den fazla kişinin katıldığı ünlü sanat ve müzik festivali “Burning Man”de “Güzellik, İlham ve Mükemmellik için Burning Man Ödülü” nü de alan grup festivalde sahne de aldı.
2015 yılının son günlerinde Türkiye’de yayınladıkları ilk single olan “Muhtemel Aşk” adlı şarkıları ile kısa zamanda geniş bir hayran kitlesi edinen yirmi7 uzun zamandır üzerinde çalıştıkları yeni single’ları “Sokak Lambası” ile karşımızda.
“Sokak Lambası”nın sözleri Okan Şarlı’ya müziği Okan Şarlı ve Murat Arıkan’a ,düzenlemesi ise gripin ve yirmi7’ye ait.
Gripin Yapım tarafından yayınlanan “Sokak Lambası”nın video klibinin yönetmenliği ise Kemal Başbuğ imzası taşıyor…[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=6QWhlVT1BJ8″ width=”400″ height=”300″ autoplay=”yes”]https://www.youtube.com/watch?v=MARKGdsrl-M[/su_youtube]

Siz ne düşünüyorsunuz ?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Aaaşık Oldum
0
Emin Değilim
0

Comments are closed.

0 %