MÜZİK HABER

Pinhani, Yeni Albüm ‘Kediköy’ den ilk single “Geri Dönemem”

Bundan tam 10 yıl önce ilk albümü ‘İnandığın Masallar’ ile müzik dünyasına adım atan Pinhâni, 5. albümü ‘Kediköy’ ile yeniden huzurlarınızda.
Albümden önce iki tekli yayımlayan grup, bu şarkıların da içinde olduğu 13 şarkılık albümünü 8 Ocak 2016’da i-Tunes’dan DMC etiketiyle yayımladı. Albümün CD’si ise 15 Ocak’ta raflarda yerini aldı.
Birçok müzik türünden beslenen ve bestelerinde bu türleri kendine özgü tarzıyla harmanlayan Pinhâni, bu albümde de hem eski şarkılarından esintiler sunuyor, hem de yeni şeyler deniyor. Albümdeki şarkıların söz ve müzikleri ağırlıklı olarak yine grubun solisti Sinan Kaynakçı’ya ait. Fransız müzisyen Calogero’nun iki şarkısının Türkçe versiyonları ve bir Rize türküsünün Pinhâni’leşmiş hali de albümün sürprizleri sayılabilir. Sinan Kaynakçı’nın şarkıları ise yine bildiğiniz gibi, hepimizin yaşadıklarını, dertlerimizi, aşklarımızı ve kaybettiklerimizi en naif haliyle anlatmaya devam ediyor.
Albümün kayıtları grubun tüm provalarını yaptığı Çekirdek Stüdyo’da yapıldı. Albümün ilk klip çalışması ‘Geri Dönemem’ grubun yıllardır birlikte çalıştığı İmre Haydaroğlu tarafından gerçekleştirildi. Şarkının konusu ise ülkemizde ve dünyada yaşanan göçmen dramı… Pinhâni bu kliple, göçmenlerin mecburen yaşadığı bu hayatın ve çektikleri acıların daha çok gündeme gelmesini amaçlıyor.
Albümde birçok değerli müzisyen gruba eşlik etti. Grubun abisi Akın Eldes gitarıyla ve 1 bestesiyle yine albümde yer alırken, grubun örnek aldığı bir diğer müzisyen Erkan Oğur da bir şarkıda kopuz çalarak Pinhâni’ye destek verdi. Daha önceki albümlerde olduğu gibi, bu albümde de birçok şarkı uzun yıllar boyunca dinleyiciye yoldaşlık edecek gibi görünüyor.[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=grsy3AdoUYI” width=”400″ height=”300″ autoplay=”yes”]https://www.youtube.com/watch?v=MARKGdsrl-M[/su_youtube]

Siz ne düşünüyorsunuz ?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Aaaşık Oldum
0
Emin Değilim
0

Comments are closed.

0 %