MÜZİK HABER

Vine Fenomeni Can Tosun Pop Starlığa yürüyor

Bir vine fenomeni Can Tosun; tekniği ve kabiliyeti birleştirmesini bilen , tabii bu arada gözlem ve kulağı müthiş olan bir yaratıcı; popüler kültür mizahına, müziğin her türlüsüne hakim bir sanatçı; TRT ve NTV gibi radyolarda jinglerı kullanılan bir müzisyen; müzik direktörü, aranjör, söz yazarı, besteci…Ve tüm bu birikimin üstüne bir de şarkıcılığını ekleyin, eh bir de yakışıklılığını…

“GÖNÜLLÜ”, Can Tosun’un yeni parçası; video klibi Kasım ay’ı ortasında buluştu bizlerle. Bundan önce bir çalışması daha var Can Tosun’un, ismi “Şşt Bi Baksana”; aslında bu iki çalışma arasında yapı olarak farklılıklar göze çarpmakta. “Şşt Bi Baksana” da, sert, tedirgin edici ve “soğuk” Tech House stili ile karşımıza çıkan “haşin” Can Tosun, “Gönüllü” de Türk Pop’unun –henüz daha- vazgeçilmez alaturka tatlandırıcısını kullanmış; Mehmet Andiçen’in düzenlemesinde klarnet ve yaylıların o bilindik duyarlı, hassas ve içli yorumlarının takviyesiyle “Ah beni anlamadın, Yaralarıma merhem olamadın, Kavuruyor kor gibi ayazın, Kan ter içinde uyanıyorum” dizelerini sıralayan Tosun, dolayısıyla sektörel vazifesini de yerine getirmiş; ama iş bununla bitmiyor tabii; bu söz, müzik ve düzenleme üstüne eğer kaliteli ve karakteristik bir ses gelmezse bütün bu uğraşıların çok fazla bir şey ifade etmediğini biliyoruz. Can Tosun’un pop dünyamızda yerini perçinleyeceği en önemli unsuru da işte bu, dinledikçe kulaklarımıza yerleşen ses rengi ve yorumu.

Bu arada şarkının acapella ve karaoke versiyonları yanı sıra 4 remix versiyonuyla birlikte müzikseverlere sunulduğunu hatırlatalım. Can Tosun, Emre Aşkın, Erol Temizel, Gökhan Kılıç (Gokosoul) remixlerinde techno kalıplara hatta yer yer trance’a varan bölümlere rastlamak mümkün. Klip ise akustik versiyona çekilmiş ve yönetmeni Teoman Topçu. Mix ve mastering’ler ise Burak Sarıkaya imzasını taşıyor.
“Gönüllü” daha yeni yola çıktı ama biz yine de Can Tosun’un bundan sonraki çalışmasında karşımıza acaba bu defa da bir “hip hop” parçayla çıkar mı diye meraklanalım..

Fatih Yıldız / STARZ

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=F-RtNIQ6zkA” autoplay=”yes”]https://www.youtube.com/watch?v=MARKGdsrl-M[/su_youtube]

Siz ne düşünüyorsunuz ?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Aaaşık Oldum
0
Emin Değilim
0

Comments are closed.

0 %