MÜZİK HABER

Joker’den Yeni Albüm!

Yıllardır yayınladığı albümler ve hit parçalarıyla akıllarda yer eden Joker’in ilk market albümü “Microphone Show” dijital platformlarda ve tüm müzik marketlerde! Geçtiğimiz aylarda Ayben’in eşlik ettiği çıkış parçası “Microphone Show” ve Defkhan düeti “Yeni Bir Neden” adlı iki single çalışması ile gündemi meşgul eden albümü diğer Joker albümlerinden ayıran başlıca fark Joker’in müzikal kariyerindeki ilk market albümü olması.

1 yılı aşkın bir stüdyo çalışmasının ürünü olan ve tamamı HiphopJobz’ta kaydedilen “Microphone Show”;   DokuzSekiz Müzik etiketiyle iTunes başta olmak üzere tüm dijital platformlarda ve tüm müzik marketlerde yerini alan albümde 17 parça bulunuyor.

Joker’in tarzından ödün vermediği, gerek müzik piyasasındaki tezatlara, gerekse şahsi meselelere karşı eleştirel ve sert bir dil kullandığı, fakat aynı zamanda uzun süredir dinleyenlerinin kendisinden duymayı beklediği samimiyeti ve içtenliği hissettiren bir üslup içeren bu uzun soluklu albümde Joker’e 13 isim eşlik ediyor. Ayben, Defkhan, Ados, No.1, Dilkeş Kardar, Eypio, Hidra, Tankurt Manas, Kadıköy Acil ekibinden Charlee ve HiphopJobz bünyesinden İnfaz’ın yanı sıra Burak King, Funda Barıt ve Edanur Yavaş’ın nakaratlarıyla eşlik ettiği albümün altyapı ve aranjelerinin tamamı daha önce alışık olduğunuz gibi Joker’e ait.

Albümün mix-mastering işlemlerinde Kupa A yer alıyor. Albümde yer alan parçalar bir akış halinde ele alındığında iki ayrı kutuba ayrılmış ve farklı iki mevsim tadında sound öğeleri içeriyor. Albüm altyapılarında başta hakim olan elektronik unsurlar sona yaklaştıkça yerini canlı davul setlerine, akustik gitaralara, yan flütlere bıraksa da saz, keman gibi baskın etnik enstrümanlar belli bir duygu akışı dengesi sağlanarak harmanlanmış.

Albümün görsel detaylarına gelecek olursak fotoğraf çekimleri Berkay Bayralar, kapak tasarımı ise GrapHIGH Design imzası taşımakta.

Siz ne düşünüyorsunuz ?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Aaaşık Oldum
0
Emin Değilim
0
Starz Web
Starz... S Tarz... Sokak Tarzı... Hip Hop / Rap / R&B / Club / Dance / DJ

Comments are closed.

0 %