MÜZİK HABER

Edge’e Dolby Digital Desteği!

Microsoft’un büyük bir heyecanla çıkışı beklenen yeni nesil işletim sistemiWindows 10 için geri sayım devam ediyor. Temmuz ayının sonundakullanıma hazır olacağı da söylenen Windows 10, aynı zamanda Internet Explorer’ın yerine geçecek bir web tarayıcısına sahip olacak. Edge adını taşıyan tarayıcı böylece Explorer’ın yıllar süren egemenliğine de son verecek.

Windows 10 kendine özel bir Media Center’a sahip olmayacak ancak şirketin açıklamasına göre surround sound desteği için başka bir çözümle gelecek. İşletim sisteminin, Windows 8’de olduğu gibi Dolby Digital Plusdesteği ile satışa sunulacağı bilinirken, Edge web tarayıcı dahili olarak Plus codec’i ile hizmet verecek. Böylece sadece 5.1 ses mix’leri oluşturmakla kalmayacak geliştiriciler, Edge’in kodları sayesinde stereo sese dönüş yapabilecek.

PC ya da tablette ne gibi artılar getireceği bilinmeyen destek sayesinde, dizüstü bilgisayar hoparlörleri ya da kulaklık çözümleri daha net, daha güçlü ses sunacak.

Tüm bunların yanında Netflix üyeleri, Edge tarayıcı üzerinden Dolby Digital Plus formatını destekleyen içerikleri izleyebilecek.

Siz ne düşünüyorsunuz ?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Aaaşık Oldum
0
Emin Değilim
0
Starz Web
Starz... S Tarz... Sokak Tarzı... Hip Hop / Rap / R&B / Club / Dance / DJ

Leave a reply

0 %