MÜZİK HABER

Apple’ın Müzik Servisi Gecikebilir!

Apple’ın uzun süredir büyük bir merakla beklenen yeni streaming müzik hizmeti görünüşe göre biraz gecikecek. New York Times daha önce paylaştığı haberde, servis için WWDC geliştirici konferansının başlayacağı 8 Haziran tarihini işaret etmişti. Ancak Billboard tarafından paylaşılan veriler durumun çok daha karmaşık olduğunu ortaya koyuyor.

Mecraya göre Apple halen anlaşmalar üzerinde yoğun bir şekilde çalışıyor, sanatçı ve müzik şirketleriyle resmi anlaşmalarını tamamlamaya gayret ediyor. Billboard kısaca, “Haziran çıkış tarihi olmayacak, anlaşmalar tamamlanmış değil” diyor.

Bu arada ABD Adalet Bakanlığı ise, Apple’ın Spotify gibi mecralar için yaptığı şikayetleri araştırıyor. Apple, reklamlar sayesinde ücretsiz olarak müzik sunan benzeri markaların bu hizmetleri geri çekmesini talep ediyor.

Son olarak şirketin aylık olarak 10 dolar gibi bir üyelik ücreti talep edeceği ve başlangıçta ücretsiz deneme şansı sunacağı dile getiriliyor.

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=KEjkFVX-8Gk” autoplay=”yes”]https://www.youtube.com/watch?v=MARKGdsrl-M[/su_youtube]

Siz ne düşünüyorsunuz ?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Aaaşık Oldum
0
Emin Değilim
0
Starz Web
Starz... S Tarz... Sokak Tarzı... Hip Hop / Rap / R&B / Club / Dance / DJ

Leave a reply

0 %