MÜZİK HABER

YouTube’un Müzik Hizmeti Beta Olarak Yayında!

Kurulduğu günden beri bir türlü kâra geçemeyen YouTube, Google tarafından satın alındıktan sonra bu duruma bir çare bulmak için çalışmaya daha da hız verdi. Bu esnada piyasada Spotify gibi ücretli müzik servislerinin başarılı olabildiğine şahitlik eden YouTube yönetimi, benzer bir projeyi uygulamaya karar verdiler.

Bu bağlamda son bir yıldır süren yoğun çalışmalar sonucunda Beta testi aşamasına gelen Music Key, YouTube’un hayli ümit bağladığı bir proje. Şimdilik sadece davet edilenlerin katıldığı Beta sürecinde, davetli katılımcılardan 6 ay boyunca ücret alınmayacak. Ancak servis tam kapasiteyle çalışmaya başladığında, ayda 8 dolar abonelik ücreti bulunacak.

Aboneler bu 8 dolar karşılığında YouTube arşivindeki 30 milyondan fazla müzik videosuna reklam görmeden olarak ulaşabilecekler. Ayrıca abonelere internet bağlantısı olmadığında da izleyebilmeleri için videoları indirebilme seçeneği sunulacak. Bunun dışındaki özellikler ücretsiz kullanıcılara sunulandan çok farklı olmayacak. Fakat bağlantı hızında ücretli abonelere öncelik tanınacağını öngörmek için kahin olmak da gerekmiyor.

YouTube bu şekilde Spotify gibi sınırsız müzik sunarak gelirini artırmayı hedefliyor. Şirket bu arada müzik videosu arşivini daha da genişletmek için çeşitli kişi ve kurumlarla anlaşmalar yapmak için de çalışıyor. Bu hizmetin hangi ülkelerde verileceği ise şimdilik tam belli değil. Ancak çeşitli sebeplerden dolayı Türkiye’nin bu ülkelerden biri olma ihtimalinin çok yüksek olacağını pek sanmıyoruz.

https://www.youtube.com/musickey

Siz ne düşünüyorsunuz ?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Aaaşık Oldum
0
Emin Değilim
0
Starz Web
Starz... S Tarz... Sokak Tarzı... Hip Hop / Rap / R&B / Club / Dance / DJ

Leave a reply

0 %