MÜZİK HABER

Nerede o Eski Kalça’lar

22 sene önce Seattle’lı MC Anthony Ray yani müzik dünyasındaki isimi ile Sir Mix-A-Lot, efsanevi şarkısı Baby Got Back’i çıkardığı zaman 100 Milyon doların üzerinde getirisi olacağını, 2014 yılında aynı melodinin tekrar kullanılıp yine listeleri alt üst edeceğini tahmin etmişmiydi bilemiyoruz. Fakat Baby Got Back’ın öyle bir melodisi var ki gerçekten bu riff insanı hemen yakalıyor ve bir daha bırakmıyor.

1992 yılında şarkının sözleri ve bol büyük kalçalı klibi yüzünden Baby Got Back sadece akşam saatlerinde yayınlanıyordu MTV’de, orası Amerika olmasına rağmen. 22 sene sonra bu mükemmel melodi/şarkı Nicki Minaj’ın berbat flow’u, garip aranjesi ve bir de üstüne Porno filmleri aratmayan bayağı Popo Görüntüleri ile dolu klibiyle listelere çıktı çıkmasına ama bu kadar abartmaya gerek varmıydı bilemiyoruz…

Gelelim “Double Platinum” alan, Sir Mix-A-Lot’a Grammy kazandıran şarkının ilk haline ve bu halinin Youtube’da bulunmayan “Hurricane Mix”  versiyonuna. Sir Mix-A-Lot’ın DJ’i efsane isim DJ Punisher bu versiyonda öyle mükemmel Scratch’ler atmıştı ki canlı performansında plak’tan dumanlar yükseliyor diye bahsediyorlardı röportajlarında o dönem.

Punisher, Punish’em  komutuyla başlayan Scratch bombardımanı hiç durmuyor ve aslında müzik çalmaya yarayan Pikap/Plak’ın bir müzik enstrümanı hale nasıl dönüştüğünün mükemmel bir kanıtı oluyordu.

Sizleri Baby Got Back’in Plak’tan convert ettiğimiz versiyonu “Hurricane Mix” ile başbaşa bırakıyoruz. Onun altındaki videoda Sir Mix-A-Lot’un 52 yaşındaki haline rağmen Senfoni Orkestrası eşliğinde insanlara hala nasıl kalça sallatığını izleyebilirsiniz. Baby Got Bass…

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=ez5y4R7liKU”]

Seattle Senfoni Orkestrası ile beraber Baby Got Back

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=w59e20ijOpE”]

Siz ne düşünüyorsunuz ?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Aaaşık Oldum
0
Emin Değilim
0
Starz Web
Starz... S Tarz... Sokak Tarzı... Hip Hop / Rap / R&B / Club / Dance / DJ

Leave a reply

0 %