MÜZİK HABER

Efsane Grup NWA’in Filmi Çekiliyor

N.W.A…. Eski okul rap severlerden bilmeyen hemen hemen yoktur. Ama olur da vardır diyerekten N.W.A. haberimize girişmeden önce kısa hatırlatma yapalım kimmiş bu Niggas With Attitude yani Atarlı Giderli Zenciler”.

Dre’yi bilirsiniz..Ice Cube’u da bilmeyen az çıkar, rahmetli Eazy E’yi de duyanınız olmuştur, peki ya MC Ren ? Hiphop dinleyip de bu isimleri duymamak biraz imkansız..peki ya hepsinin aynı grupta olduğunu söylesek ? Hadi gelin geçmişe yolculuk yapalım.

West Coast’un en meşhur isimlerinden N.W.A. yani “Niggaz With Attitudes” Compton-Kaliforniya temelli bir hip hop grubudur. Gangsta rap‘te yeni ufuklar açan gruplardan biri olarak kabul edilir. 1986’dan 1991’e kadar aktif olan grup, şarkı sözlerinin açık sözlü doğası nedeniyle tartışmalara yol açtı. Aktif oldukları dönemdeAmerikan radyo istasyonlarından engellenen ve bazen konserleri iptal edilen grup; yalnızca Amerika’da günümüze dek dokuz milyon kopya sattı. Grubun “Straight Outta Compton” adını taşıyan ikinci albümü, şarkı sözleriyle gangsta rap’te yeni bir dönem başlattı. Ama her müzik grup gibi bu grubun da ömrü çok uzun sürmedi ve dağıldılar. Grup dağıldıktan sonra solo kariyerlerine devam eden Dr. DreIce CubeEazy E ve MC Ren yaptıkları albümlerle Amerika’da platin plak kazandılar. Eazy E, gerçek adıyla Eric Wright 26 Mart 1995’te hayatını kaybetti.

DR.DRE

ICE CUBE

EAZY E

MC REN

Grubu ilk kez duyanlar için en meşhur şarkılarından birkaçını tavsiye edelim..

Şimdi gelelim haberimize.

Senelerdir yapılması düşünülen NWA belgeseli “Straight Outta Compton” sonunda gerçek oluyor. NWA grubunun başarıya yükseliş hikyasini konu alacak olan belgesel tarzındaki filmin başrol karakteri de belirlendi. Çıkış tarihi de şimdilik Nisan 2015 deniyor. Gruptan sıyrılan en başarılı iki isim Dr.Dre ve Ice Cube Twitter hesaplarından filmle ilgili haberleri yayınlamaya başladılar ve kendilerini canlandıracak oyuncuları da tanıttılar. Ice Cube’u kendi oğlu O’Shea Jackson Jr. oynayacak. Pek fazla tanınmayan aktörler Marcus Callender veJason Mitchell da Dr.Dre ve rahmetli Eazy E’yi canlandıracak. Eazy E’yi canlanıdracak aktöre de Eazy’nin oğlu Lil Eazy E destek verip babasının doğru yansıtılması açısından aktöre oyuncu koçluğu yapacakmış.

Filmin konusu ne yöne doğru gidecek henüz kesin bir bilgi yok ama söylentilere göre daha çok grubun gangsta müziğe olan katkısı, Ice Cube ve Dre’nin başarıya yükselişine nasıl temel olduğu ve Dre’yi yeni jenerasyonun sadece çıkardığı kulaklık markasıyla tanımaması adına müzisyen yönüne yoğunlaşacak.

Bakalım müzikseverleri ve en önemlisi grubun sıkı hayranları, yani “oldschool” rap severleri mutlu edebilecekler mi, göreceğiz !

Siz ne düşünüyorsunuz ?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Aaaşık Oldum
0
Emin Değilim
0
Starz Web
Starz... S Tarz... Sokak Tarzı... Hip Hop / Rap / R&B / Club / Dance / DJ

Leave a reply

0 %