MÜZİK HABER

Youtube Savaşlarında Yeni Hile ! “İzlenme Sayısı Düşürme”

Önce Twitter’da Trend Topic dönemi başladı ve ömrü çok kısa sürdü. Öyle ki “50TLyeTTyapilir0542xxxxx” ‘leri bile saatlerce TT’de görür olduk. Aslında çıkış mantığı çok yararlı olan “en çok ne konuşuluyor” sistemi sahte hesap orduları yüzünden çöplüğe dönüştü. Aynı bot orduları istemediği kişinin hesabını bloke etmek için SPAM uyarısı yolluyor ve hesapları kapatabiliyordu. Sonucu ise artık TT’nin kimsenin itibar etmediği gereksiz bir alana dönüşmesi.

Ve görünen o ki sıra Youtube’a geldi ! PSY‘in “Gangnam Style” videosu dünyanın en ilk ve en büyük “SAHTE TIK” operasyonu ile sansasyon yarattı, Bot ordusu bir Super Star(!) yarattı. “Sürü psikolojisi” etkisiyle hitler katlandıkça katlandı taa ki Youtube duruma el atana kadar. 301+ sayaç sistemi değişti, organik olmayan bot izlemelerin yakalanması için algoritmalar geliştirildi, bu arada bir çok video kaldırıldı, uyarı aldı, donduruldu ve kanal kapatıldı.

YouTube-Removes-2-Billion-Fake-Views-from-Major-Record-Labels-317673.shtml
http://kotaku.com/5952092/how-youtube-just-screwed-gangnam-style
fake-youtube-views-cut-google-audit_n

Ve işte bu sırada yeni bir Youtube Savaş Yöntemi çıktı. Ucuz Sahte Tık gönderek hesabı, kanalı veya Video’yu dondurmak. Yapmanız gereken düşman olarak gördüğünüz sanatçı’nın videosunu seçmek ve ona “yakalanan cinsten” Ucuz Hit yollamak.

Peki nasıl oluyor bu kalitesiz/tehlikeli hit ? Cevap basit “engagement”. Eğer birisi video’ya girip 10 saniye izleyip hemen kapatıyorsa ve bunu “alışkanlık haline getirmişse” Youtube bunun robot hesap olduğunu varsayıyor. Ve sonrasında video’nun izlenme sayısını dondurup hit kaynaklarını incelemeye alıyor, işlem sonunda sahte gördüğü tüm hit’leri siliyor. O sırada video donduğu için orjinal hit’lerin sayımı bozuluyor, kurunun yanında yaş da yanabiliyor ve sahte tık’ların oranına göre organik hit’lerde gidiyor.

Yani kısaca X sanatçının videosuna 5000 kalitesiz sahte tık yollarsanız Youtube alarmı devreye giriyor ve sanatçı şüpheli duruma düşüyor.
Eğer sahte tık’lar çok fazlaysa Youtube videoyu kaldırıyor, kanalı kapatmaya kadar gidebiliyor. Tabi bunu engellemenin mevcut HİÇ BİR yolu yok. Youtube’un “yakalayamadığı” Kaliteli Sahte Hit‘leri satan sitelerde fiyatlar oldukça yüksek, çünkü o bot’lar video’ları bitene kadar izliyor, arada durduruyor, fullscreen yapıyor vb. hareketlerle insan taklidi yapıyor. Ama kalitesiz hit satılan sitelerde 100.000hit 50$ civarlarında. Bu yüzden sizi hedef alan kişinin bu iş için çok para harcamasına gerek kalmıyor.

Alın burdan yakın, yeni Youtube Savaşları…Hit yükseltmekten sonra Hit indirmek….

 

Siz ne düşünüyorsunuz ?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Aaaşık Oldum
0
Emin Değilim
0
Starz Web
Starz... S Tarz... Sokak Tarzı... Hip Hop / Rap / R&B / Club / Dance / DJ

Comments are closed.