MÜZİK HABER

Native Instruments’ten Yeni DJ Deck: Kontrol D2

Native Instruments, yeni jenerasyon DJ Deck ekipmanı Kontrol D2‘yi duyurdu. Traktor Pro 2 için tasarlanan Kontrol D2, sahnede olan DJ’leri laptoptan uzak tutarak daha gerçekçi ve yaratıcı bir deneyim sunuyor.

Native Instruments’in yakın zamanda tanıtmayı planladığı yeni Stems teknolojisini de destekleyen Kontrol D2, DJ’lere benzersiz bir sahne performansı sunmayı hedefliyor.

[su_spoiler title=”Stems Nedir?” icon=”plus-square-1″ anchor=”stems”]
Stems, Native Instruments’in yakın zamanda çıkaracağı yeni bir ses formatıdır. Traktor serisi DJ ekipmanları için geliştirilen Stems, DJ’lere her bir kanalı ayrı ayrı kontrol etme imkanı sunmaktadır.

[/su_spoiler]

Kontrol D2, üzerinde multi sensörün yer aldığı bir LED ekrana sahip ve kolay kullanımı sayesinde şarkıları kolayca yönetebilmenizi sağlıyor. Performance panelinde yer alan BPM, Key, Filter ve FX kontrollerinin yanında dokunmatik pad ile BPM’i manuel olarak kontrol etmek oldukça kolay.

Cihaz üzerinde bulunan 4 farklı remix kanalı ile şarkılarda kendi tarzlarını hissettirmeyi sevenler için kolaylık sağlayan D2, 8 farklı renk koduna sahip kontrol Pad’leri ile beraber sound triggering, cue points ve hot cue gibi DJ’lerin ellerine bırakılmış 8 farklı atanabilir kontrol ile birlikte geliyor.

Ayrıca Kontrol D2, hafifliği ile de dikkat çekiyor. Tek bir D2 ile iki farklı kontroller’u kontrol etme özelliği sunan cihaz, aynı zamanda tek güç kaynağı ile de çalışabiliyor.

4 Mayıs’ta 499 Euro satış fiyatı ile satışa çıkacak olan Kontrol D2’nin Türkiye fiyatı ise henüz bilinmiyor.

http://www.native-instruments.com/en/products/traktor/dj-controllers/traktor-kontrol-d2/

Siz ne düşünüyorsunuz ?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Aaaşık Oldum
0
Emin Değilim
0
Starz Web
Starz... S Tarz... Sokak Tarzı... Hip Hop / Rap / R&B / Club / Dance / DJ

1 Comment

  1. Bu adamlar 3-5 sonra dj ekipmanları konusunda çığır açacak.. demedi demeyin, kafaya bak neler yapıyorlar :d

Leave a reply

0 %