MÜZİK HABER

Avid Pro Tools 12 ile Tanışın!

NAMM 2015 fuarında yeni ürünler sergilenmeye devam ederken bir haberde Avid cephesinden geliyor. Tüm dünyada birçok profesyonel mix & mastering mühendisi tarafından tercih edilen popüler DAW yazılımı Pro Tools’un yeni sürümü NAMM 2015 fuarında duyuruldu. Avid, bu sene büyük bir strateji değişikliği yaparak efsanevi yazılımın ücretsiz sürümünü de duyurdu.

PRO TOOLS 12 FIRST

Nerdeyse tüm kullanıcılar için sürpriz niteliğinde bir karar olan Pro Tools 12 First, diğer standart ve HD sürümlerinden farklı olarak giriş seviyesi kullanıcılara yönelik olarak hazırlanmış ve düşük kanal sayısı ile sınırlı kullanım imkanı sunuyor. Avid’in ücretsiz olarak sunduğu Pro Tools First, şu an için kullanılabilir değil ancak buraya tıklayarak servis kullanılabilir hale geldiği zaman e-posta ile haberdar olabilirsiniz.

AVID CLOUD PLATFORM

Pro Tools 12 ile öne çıkan bir diğer özellik ise Avid’in yeni bulut servis hizmeti oldu. Avid Cloud Collaboration for Pro Tools ismiyle de görebileceğimiz yeni bulut hizmetinde artık Pro Tools projeleriyle bulut ortamında çalışabilirsiniz. Birçok noktadan bulut sunucu üzerinde bulunan Pro Tools projesine erişebilir veya ayrı noktalarda olan birkaç kişi ile birlikte sanki aynı stüdyodaymış gibi bir Pro Tools projesi üzerinde çalışabilirsiniz. Avid’in bulut sunucuları üzerinden ses ve midi kanallarından, otomasyon ayarlarına kadar daha bir çok özelliği diğer kullanıcılar ile paylaşmak mümkün. Ayrıca diğer kullanıcılar mesajlaşmak ve video konferans yapmak da mümkün. Avid Cloud Platform ile ilgili daha detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

BAŞKA NELER YENİ?

NAMM 2015 fuarında duyursu yapılan yeni Pro Tools 12 ile birlikte tanıtılan yeni özelliklerden biri de yeni Avid Markeplace. Avid Marketplace, çevirimiçi mağaza olma özelliği taşıyor ve Pro Tools üzerinden kolayca Plug-in veya uygulama satın almayı sağlıyor. Tabiki de Avid Marketplace sadece bir çevirimiçi mağaza değil. Avid Cloud Platform ile birlikte çalışan Marketplace, Pro Tools projenizi paylaşmak, saklamak veya başka birisine göndermek içinde kullanılabilir.

Ayrıca 17 adet yeni Plug-in ve 9 yeni Bundle Plug-in paketide Pro Tools 12 ile birlikte geliyor.

FİYAT VE ÇIKIŞ TARİHİ

Yeni Avid Pro Tools 12, Şubat 2015’ten itibaren satışa sunulacak ve mevcut Pro Tools fiyatlarından yazılımı satın alınabilecek. Alternatif olarak ise kullanıcılar Avid Cloud Platform için aylık abonelik satın alarak Pro Tools 12’yi kullanmaya başlayabilirler. Aylık 29.99 $ ile 299.99 $ arasında değişen abonelik ücretleri ile Avid Cloud Platform ve Pro Tools 12’yi Cloud ortamında kullanmaya başlayabilirsiniz.

Pro Tools 12 ile ilgili daha detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Siz ne düşünüyorsunuz ?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Aaaşık Oldum
0
Emin Değilim
0
Starz Web
Starz... S Tarz... Sokak Tarzı... Hip Hop / Rap / R&B / Club / Dance / DJ

Leave a reply

0 %