Yayınlanacak olan içerikler için gerekli sözleşme işlemlerinin yapılması için online formumuzu doldurduktan sonra içerikleriniz değerlendirmeye alınacaktır ve tüm dijital portallara sunulmak üzere dağıtıcımıza gönderilecektir.

Gönderilecek şarkılar için aşağıdaki şartların sağlanması gerekmektedir. Aksi bir durumda çalışmanız kabul edilmeyecektir.

Single/Albüm Gönderimi
Şarkıların minimum 44.100khz 16bit kalitesinde WAV formatında olması gerekiyor. MP3’ten WAV’a convert edilmiş dosyalar “kesinlikle” kabul edilmeyecektir. (Tavsiyemiz mutlaka bir müzik stüdyosunda kayıt, mix, mastering işlemlerini yaptırın. Satışa ve dinlemeye sunmak için ses kalitesi mutlak suretle gerekli)
Single/Albüm Kapağı
1500 x 1500 pixel büyüklüğünde JPG,PNG,TIFF formatında albüm kapağı. Kapak üzerinde sanatçı ve albüm isimi harici başka bir yazı/logo olmaması gerekiyor. Örnek albüm kapakları için iTunes’da müzik kategorisine bakabilirsiniz.
Künye Bilgileri
Single/Albüm çalışmanızın Kayıt, Mix ve Mastering yapılan stüdyo isimleri; şarkılarda emeği geçen söz yazarı, besteci ve diğer kişilerin bilgilerini online sözleşme sırasında dolduracağınız form aracılığı ile bize iletmelisiniz.
İçerikleri Yükleme
Şarkılarınızın dosya boyutu küçük olsa da mutlaka ZIP/RAR ile sıkıştırılmış olarak WETRANSFER ya da FTP linki olarak göndermeniz gerekmektedir. Gönderdiğiniz ZIP/RAR dosyasının içerisine Albüm/Single KAPAK FOTOĞRAFI ve KÜNYE BİLGİLERİNİ içeren txt dosyasını eklemeyi unutmayınız.

Bu şartları sağladıktan sonra tarafınıza gönderilen online sözleşmeyi doldurmanız ve onaylamanız gerekmektedir. Sözleşmeyi eser sahibinin kendisi yapmalıdır. Sözleşme esnasında IP adresiniz kayıt altına alınmaktadır ve bilgileriniz herhangi bir 3. şahıs/kurum ile paylaşılmamaktadır.

Aklınıza takılan her türlü soru ve merak ettikleriniz için label @ starz.com.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz.
  • GÖNDERDİĞİNİZ ŞARKI/ALBÜMÜN İÇERİSİNE YUKARIDA BELİRTİLDİĞİ ŞEKİLDE KAPAK FOTOĞRAFI VE KÜNYE BİLGİLERİNİN YAZDIĞI TXT DOSYASINI EKLEMEYİ UNUTMAYINIZ.
  • MP3 OLARAK GÖNDERİLEN İÇERİKLER DİKKATE ALINMAYACAKTIR.
STARZ aracılığıyla satışa sunulan eserlerin Youtube’da yayınlanması ve şarkı yayınlama ile ilgili diğer tüm sorular için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.
[iphorm id=”1″ name=”Kullanıcı Bilgileri”]

Leave a reply