Starz Müzik Dağıtım ve Haber Gönderme ile ilgili sıkça sorulan sorulara bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Hala bir yardıma ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız info @ starz.com.tr adresinden destek talep edebilirsiniz.

STARZ MÜZİK DAĞITIM

STARZ aracılığıyla müziğimi yayınlamak için HERHANGİ BİR ÜCRET öder miyim?

Üye olmak için, şarkılarınızı yüklemek ve dijital platformlara sürmek için KESİNLİKLE HERHANGİ BİR ÜCRET ÖDEMEZSİNİZ. Şarkınız/albümünüz dijital platformlarda satıldıkça ya da dinlendikçe kazanç oluşur. iTunes, Spotify, Deezer, TTnetMüzik, Turkcell Müzik, Youtube gibi platformlar bu kazançları bize öderler. Kazancınız 50$’a ulaştıktan sonra devamını HİÇ BİR KESİNTİ, KOMİSYON ALMADAN hakedişinizi STARZ sizin üye olurken verdiğiniz hesap numarasına yatırır. Yani kısacası kazandığınız ilk 50$ Dağıtım Bedeli olarak STARZ’ın, diğer tüm gelirler sizin olur, süresiz.

Satışa ve dinlemeye sunulan eserlerimin kazançları ne zaman ödenir?

Dijital platformlara sunulan eserlerinizin ödemesi her 120 günde bir yapılır. Eser sahibine ödeme yapılabilmesi için kazanç miktarının 50 $ seviyesini aşmış olması gerekir.

Eserlerimin dinlenme ve satış rakamlarını, istatistikleri nasıl öğrenebilirim?

Kazancı 50 $ seviyesini aşan tüm sanatçılara 120 günlük periyodlarla satış ve dinlenme istatistikleri sunulur.

STARZ aracılığı ile dağıttığım eserlerimi kendi Youtube hesabımda yayınlayabilir miyim?

Evet. Eserlerinizi kendi Youtube hesabınızda veya diğer paylaşım sitelerinde yayınlamanız mümkündür. Eğer isterseniz Starz Youtube hesabında da yayınlatabilirsiniz.

STARZ'da eserlerimi satışa sunmak için Türk Vatandaşı olmak zorunda mıyım?

Hayır. Dünyanın her yerinden başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

STARZ ile satışa sunduğum eserler hangi müzik mağazalarında satışa sunuluyor?

Starz ile satışa sunduğunuz tüm eserleriniz tüm dünyada 50’den fazla müzik mağazasında satışa sunulur. Bunlar arasında Youtube, Google Music, iTunes, TTNET Müzik, Spotify, Deezer, Tidal, Turkcell Müzik, Yandex LLC, Xbox Music, Nokia, Amazon, Shazam, SoundCloud, MediaNet,Rhapsody,eMusic,7 Digital,Virgin FR,Livewire Mobile Inc, Telecom Italia S.p.A, Juno Records, SendMe Mobile, Dada S.p.A., Mix&Burn, Slacker, Gracenote, BMAT, Blinkbox Music, Aspiro, Vervelife, Omnifone, rDio, Audible Magic, AT&T Mobility, Simfy GmbH, Inform-mobil, Internet Bookshop Italia Srl Psonar Limited, Bonic, Phononet, Cricket Communications Inc, Bloom FM Digital Distributution Networks, BounDEE, Zik Groupe Archambault, JB HiFi, Library Ideas / Freegal, Neurotic Media, Tuned Global gibi mağazalar yer almaktadır.

Dans müzik tarzındaki eserlerimi Beatport veya Juno Download'ta satışa sunabilir miyim?

Evet. Starz, eserlerinizi Beatport ve Juno Download gibi dünyanın en büyük elektronik dans müzik portallarında da satışa sunmaktadır.

STARZ'da şarkımı satışa sunmak için MSG veya MESAM gibi herhangi bir meslek birliğine üye olmak zorunda mıyım?

Hayır. Starz’da şarkılarınızı satışa sunmak için herhangi bir meslek birliğine üye olmak zorunda değilsiniz. Ama üye olmanız yararınıza olur, ileride telif haklarından ekstra gelir elde edebilirsiniz.

Eserimi Youtube'a yüklediğimde Telif Hakkı uyarısı alıyorum. Ne yapmalıyım?

Eserleriniz STARZ aracılığıyla satışa sunulduğu için yasal olarak tüm dağıtım ve gelir mülkiyeti STARZ’da bulunmaktadır. Bu sebeple eserlerinizi kendi Youtube kanalınıza yüklediğinizde telif hakkı uyarısı almanız çok doğal bir durumdur. Böyle bir durumda bu uyarıyı dikkate almamanız önerilir. Çünkü size yapılan bildiride, sizin 3. parti bir yayıncı olduğunuz ve hak sahibinin farklı bir şahıs/kuruluş olduğu söylenir. Böyle bir durumda endişe etmenize gerek yoktur. Youtube ve diğer tüm mecralar üzerindeki tek yetkili STARZ ve bağlı olduğu dağıtıcı şirkettir. STARZ tüm gelirlerinizi size eksiksiz olarak aktarmaktadır.

STARZ HABER YAYINLAMA

STARZ'da haberimi yayınlatmak istiyorum. Ne yapmalıyım?

Sitemizde haberinizin yayınlanması için bu sayfada belirtildiği şekilde Starz haber formatına uygun olarak içeriğinizi haber @ starz.com.tr adresine göndermeniz yeterlidir.

Haber içeriğini eksik gönderirsem ne olur?

Göndermiş olduğunuz içerik bu sayfada istenildiği şekilde gönderilmeyip, eksik bir şekilde gönderilirse; editörlerimiz 1 defaya mahsus olarak tarafınızdan eksik içeriği tamamlamanızı rica eder. Ancak tekrarlanan durumlarda haberiniz yayınlanmaz.

İçeriğini eksiksiz gönderdiğim haberim yayınlanmadı. Neden?

Göndermiş olduğunuz içerik eksiksiz olsa dahi; STARZ, haberinizin yayınlacağı garantisini veremez. Bu durum gönderdiğiniz içeriğin STARZ formatına uygunluğu ile alakalıdır ve editörlerimiz tarafından değerlendirilmektedir. Ayrıca yoğun zamanlarda gönderdiğiniz haberler birkaç gün gecikmeli olarak yayınlanabilmektedir.

STARZ'da yazar olmak istiyorum. Ne yapmalıyım?

STARZ‘da yazar olarak kendi adınızla içerik paylaşımında bulunmak için burada yer alan başvuru formunu kullanabilirsiniz.

Bu sayfa sürekli olarak güncellenmektedir.

Leave a reply