MÜZİK HABER

Microsoft Yine Kararından Vazgeçti

Daha üzerinden 24 saat geçmeden Microsoft verdiği karardan vazgeçti. Dün yayınladığımız Windows 10 Teknik Ön İzleme 10130 Deneyen Herkese Windows 10 Bedava haberinde açıkladığı şartların geçerli olmadığını açıkladı. Microsoft’un bu kararsızlığı Windows 10 Teknik Ön İzleme 10130 sürümünü indirip, kuran ve Windows Insider’a üye olarak test aşamalarını değerlendiren yüz binlerce kullanıcıyı hayal kırıklığına uğrattı.

Bütün hafta sonunu twit atarak “Windows Test Kullanıcılarına bedava” haberini yaymaya uğraşan Microsoft, bugün resmi blog sayfalarında bunun mümkün olamayacağını açıkladı. Microsoft, Nisan ayından bu yana Windows 10’un kime bedava, nasıl bedava, neden bedava olacağı konularında resmen dans ediyor, son derece kararsız ve şuursuz ilerliyor.

An itibariyle Windows 10’un hiçbir şekilde ve hiçbir şart altında bedava olamayacağını açıklayan yeni blog yazısı, kullanıcıları sinirlendirdi. Blog’da yazanlar tekrar bir başa dönüşü işaret ediyor. Yazılanlara göre Windows 7 ve 8.1 kullanıcıları orijinal anahtarları ile yükseltme yapabilecekler. Daha önce Tamindir’de yazdığımız Windows 10 Bedava Olmadığı Gibi Hiç Ucuz da Değil, İşte Sebepleri haberimizde yazan tüm şartlar da hala geçerliliğini koruyor.

Bu arada Windows Insider üyeleri, gelmesi muhtemel yeni Windows Teknik Ön İzleme sürümlerini Windows 10 çıkana kadar almaya devam edebilecekler.

Siz ne düşünüyorsunuz ?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Aaaşık Oldum
0
Emin Değilim
0
Starz Web
Starz... S Tarz... Sokak Tarzı... Hip Hop / Rap / R&B / Club / Dance / DJ

Leave a reply