DOWNLOADS

Ender Çabuker Kemanz Vol.1

Akai/EMU Sampler aletlerinin icat olmasından günümüzdeki Kontakt ses kütüphanelerine kadar her dönemde en çok rağbet gören vst/sample Keman Grubu presetleri olmuştur. Bunun sebebi özellikle solo enstrümanların örneklenmesi ve sample olarak klavye’den çalınması kolay iken keman gruplarını, orkestraları kaydedip örneklemenin ve klavyeden çalmanın zor olmasıdır. Özellikle 50 kişilik yada 20 kişilik bir “String Ensemble” kayıdı başlı başına çok pahalı ve emekli bir iştir.

Vienna Symphonic Library’den Holywood Strings’e, East West Quantum Leap serisinden LA Strings’e kadar yüzlerce String Ensemble Library VSTi, Kontakt gibi formatlarda üretildi. Fakat bunların en gelişmişleri bile sadece Portamento, Legato, Thrill, Bend türü özel işlevleri gerçekleştirebiliyorlardı. İş Türk/Arap “damar” hareketlerine, vibratolarına, renklerine gelince efsanevi Emre Kıral sample’ları harici şu ana kadar “loop” harici klavyeden “performans” için yapılmış hiçbir VSTi/Sample Kütüphanesi bulunmuyordu.

“Ender Çabuker KemanZ” sizlere Türk/Arap/Orient melodilerinizi çalabileceğiniz, melodileri Türk/Arap stili Legato, Portamento, Staccato, GlissUp/Down parametreleri ile değiştirebileceğiniz, “Ağla Köpek” “Gıdı Gıdı” “İzmir” gibi hiçbir batı notasyonunda bulunmayan hareketler yaptırabileceğiniz bir kütüphanedir.

Native Instruments Kontakt 5 için hazırlanan 3GB’lık kütüphanedeki tüm sesler 24bit 88.200khz formatındadır. Legato presetler 4 saniye uzunluğundadır. Machine Gun efekti olmasını engellemek için Gliss’ler hariç tüm presetler 3 velocity’lidir.

Canlı keman kayıtı yapan herkezin bildiği “bol duble” bolluğu ve genişliğinin yakalanması için presetler üretilirken sağ, sol ve orta olmak üzere 3 duble kullanılmıştır ve tüm grup kanalların export’u VE Medya Yapım stüdyolarında tüplü analog masa TL Audio M4’den geçirilip Rupert Neve Portico II ‘de bulunan efsanevi “Texture” özelliği ile işlenmiştir.

PC/MAC bilgisayarınızda Native Instruments Kontakt 5 (ve üst versiyonlar) uyumlu “Ender Çabuker Kemanz Vol 1” kullanmak için “Add Library” seçeneği ile ses kütüphanenize klasör yerini göstermeniz yeterlidir.

[su_note note_color=”#dee7ec” radius=”2″]İndirme bağlantısı[/su_note]

Siz ne düşünüyorsunuz ?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Aaaşık Oldum
0
Emin Değilim
0
Starz Web
Starz... S Tarz... Sokak Tarzı... Hip Hop / Rap / R&B / Club / Dance / DJ

More in:DOWNLOADS

Leave a reply

0 %