MÜZİK HABER

Bütün Gözler Hala O’nun Üzerinde!

1996 yılında kaybettiğimiz, rap müziğin bir çoğumuz için kralı olan Tupac Shakur, nam-ı değer 2Pac, ölümünün üzerinden 18 sene geçmesine rağmen hala ilgi odağı olmaya devam ediyor. Hayatteyken de her hareketi, her demeci ve her şarkısı olay olan rahmetli seneler sonra bile adından hala bahsettirebilen sayılı rapper’lardan…Önümüzdeki günlerde Starz okurlarımıza Tupac ile ilgili özel bir dosya sunacağız ama o zamana dek hala hakkında çıkan haberler olduğunu da belirtelim istedik..bakalım West Coast’un kralı 18 sene sonra bile adından nasıl bahsettirmiş..

Rap müziğin tarihindeki en büyük kavga olan “West Coast / East Coast” olaylarının doruğunda piyasaya çıkan ve belki de en sevilen albümlerinden biri olan “All Eyez On Me” ABD’de 10 milyona ulaşan satış rekorunu kırarak nadir görülen bir başarıya imza attı. Bir başka deyişle “pırlanta” statüsüne ulaşan albüm dünyanın hemen hemen her yerinden rabet gören bir eser olma özelliğini 18 sene sonra bile hala koruyor.

“How Do You Want It”, Snoop Dogg düeti “2 of Amerikaz Most Wanted”, “Can’t C Me” gibi hitler bulunduran ’96 yapımı albümün en meşhur şarkısı “California Love”ı tekrar dinleyip hem Pac’ı anıp hem de kulaklarımızın pasını giderelim mi ne dersiniz..

[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=FWOsbGP5Ox4″]

Siz ne düşünüyorsunuz ?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Aaaşık Oldum
0
Emin Değilim
0
Starz Web
Starz... S Tarz... Sokak Tarzı... Hip Hop / Rap / R&B / Club / Dance / DJ

Leave a reply

0 %