MÜZİK HABER

AMD 6’ıncı nesil A-serisi işlemcisini tanıttı

AMD, çip üzerine sistem (SoC) prensibiyle tasarlanmış dünyanın ilk yüksek performanslı Hızlandırılmış İşlem Birimi (APU) 6’ıncı nesil A-Serisi İşlemcisini duyurdu. Daha önce “Carrizo” kod adı verilen 6’ıncı nesil AMD A-Serisi İşlemci, AMD’nin işlemci ve grafik fikir mülkiyetinin geniş kapsamlı avantajlarını kullanarak, kullanıcılara eşsiz bir bilgisayar deneyimi sağlıyor.

6’ıncı nesil AMD A-Serisi İşlemci, tüketicilerin ve işletmelerin kullanabileceği bugünün ve yarının uygulamaları konusunda üstünlük sağlaması için tasarlanmış, yüksek kaliteli görüntü akışı; benzersiz akıcılıkta online oyun deneyimi; ve yenilikçi bilgi işlem özellikleri, bugüne kadar geliştirilmiş çok yönlü dizüstü işlemcisi olarak tanımlanıyor.

Hızlandırılmış İşlem Birimi aynı zamanda; dizüstü bilgisayarlar için dünyanın ilkYüksek Verimli Video Kodlama (HEVC) kod çözme desteği, ilk Heterojen Sistem Mimarisi (HSA) 1.0 ile uyumlu tasarım ve ARM® TrustZone® kapasiteli yüksek performanslı APU gibi özellikleri ile teknoloji alanında bir çok ilke imza atıyor.

Bu yeni işlemci, 4 CPU + 8 GPU olmak üzere toplam 12’ye kadar çıkan İşlem Birimi donanımı ile, AMD “Excavator” serisi ve AMD’nin ödüllü Graphics Core Next (GCN) mimarisinin üçüncü nesil ürünleri karşısında da üstünlük sağlıyor. Sonuç olarak ise ortaya, kendisinden önceki işlemcilerin sağladığı pil ömrünün iki kat fazlasını sağlayan, rakip işlemcilerin sunduğu oyun performansının iki kata kadar fazlasını sunan, HSA teknolojisi sayesinde yenilikçi işlem deneyimi sağlayan ve DirectX® 12destekli Microsoft® Windows® 10 deneyimini oldukça kaliteli bir biçimde sunan bir işlemci ortaya çıkıyor. Bu çığır açan özelliklere sahip işlemci aynı zamanda tüketiciler için olağanüstü bir deneyim anlamına geliyor.

AMD Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Mat Skynner; “Dizüstü bilgisayar, insanların hayatındaki en ideal ve çok yönlü araç. Kullanıcılar, günümüzde bilgisayar deneyiminin başlıca noktaları olan yüksek kalitede video izleme, üstün oyun deneyimi ve içerik yönetimini etkili biçimde sağlama gibi özellikleri bir ayrıcalık gibi algılayarak ekstra ücretler ödememeli” diyor.

“Bu durum, diğer dizüstü bilgisayarlarda daha önce görülmemiş olağanüstü deneyimler yaşatmak için tasarlanan, yeniliğin her kullanıcı için ulaşılabilir olmasını sağlayan 6’ıncı nesil AMD A-Serisi İşlemci ile değişmek üzere. Ortaklarımız, geliştirmiş olduğumuz 6’ıncı nesil APU’yu sahip olduğu özelliklerin tam potansiyelini sergileyebileceği şekilde günümüzün en yenilikçi dizüstü platformlarında tanıtmayı hedefliyor.”

Siz ne düşünüyorsunuz ?

Heyecanlandım
0
Mutlu Oldum
0
Aaaşık Oldum
0
Emin Değilim
0
Starz Web
Starz... S Tarz... Sokak Tarzı... Hip Hop / Rap / R&B / Club / Dance / DJ

Leave a reply