STUDIO/TECH

YouTube Televizyon Kanalı Açabilir!

YouTube Televizyon Kanalı Açabilir!
Avatar

YouTube, sitede yayınlanacak “özel içerikler” için ilk önemli imzaları attı. Yapılan açıklamada, YouTube üzerinde zaten popüler olan 4 isminin, The Fine Brothers, Prank vs. Prank, Joey Graceffa ve Smosh’un, resmi “YouTube şovları” için hazırlandığı duyuruldu. Bu imzalar, YouTube’un online bir TV kanalına, yani YouTube TV’ye doğru atılan ilk adımlar olabilir.

En çok “çocuklar/gençler/yetişkinler tepki veriyor” videoları ile bilinen The Fine Brothers’ın sekiz yıllık YouTube sadakati, 17 milyonun üzerinde üye, üç milyarın üstünde izleme ve bir Daytime Emmy ile sonuçlandı. Şimdi, Yakın zaman içerisinde televizyonlarda bulunan şarkı yarışmalarına hicveden bir komedi dizisi ile karşımıza çıkacaklar.

Ayrıca YouTube, 35 milyonun üzerinde üyeyi güldüren ve 7 milyarın üzerinde izlenen skeç ikilisi Smosh ile de ortaklık kurmuş durumda. Yeni komedi dizisinde Ian ve Anthony, bir tema restoranında çalışıyor olarak gözüküyorlar.

YouTube, Prank vs. Prank ile de reality TV alanına adım atacak. Jesse ve Jeana arasında altı yıldır süren bir “şaka savaşı” sayesinde bu ikili, yaklaşık 14 milyon üyeye ve iki kanal arasında 3 milyar izlemeye sahip oldular. Artık YouTube ve Google’ın sayesinde bu ikili ünlü misafirleri ağırlayacaklar ve “şimdiye kadarki en iddialı şakalarını” yapacaklar.

Joey Graceffa ise iki Teen Choice adaylığı, 5 milyonun üzerinde üyesi, 600 milyonun üzerinde izlenme sayısı bulunan bir isim ve yeni bir “gizem” serisine başlayacak.

YouTube’un açıklamasındaki son sürpriz ise, AwesomenessTV ile gerçekleştirecekleri bir ortaklık oldu. Bu ortaklık ile beraber uzun filmler çekilecek ve bu filmler, YouTube’un yıldızlarının katkılarına ve AwesomenessTV’den Brian Robbins’in yapımcılığına sahip olacak. Bu filmler önümüzdeki iki yıl içerisinde yayınlanacak ve YouTube’un önümüzdeki yıllarda yeni dağıtım sistemi olacağını düşündüğü bir akımın ilk adımını atacak…

KAYNAK: Chip Online

Click to add a comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

STUDIO/TECH
Avatar
@starzcomtr

Starz... S Tarz... Sokak Tarzı... Hip Hop / Rap / R&B / Club / Dance / DJ

More in STUDIO/TECH

mi smart home

Xiaomi Ev Güvenliği Skandalı

Starz Web15 July 2019

Apple ve Spotify’in zaferi! Bu sefer YouTube geride!

Fatih Yıldız11 July 2016

Bedava “Streaming” Tarihe mi Karışıyor?

Fatih Yıldız11 June 2016

Spotify: 30 milyon, Apple Music: 13 milyon; Ara Kapanabilecek mi?

Fatih Yıldız30 April 2016

YouTube’tan 60 milyon $’lık girişim : “Videolarınızı biz çekelim!”

Fatih Yıldız20 April 2016

Hoşgeldin Mp3cola.com!?

Fatih Yıldız3 April 2016

YouTube vs. Spotify; Son Durum!

Fatih Yıldız31 March 2016

Spotify-Apple Music; Rekabet hızlandı!

Fatih Yıldız26 March 2016
Youtube-fake-hit

Youtube Savaşlarında Yeni Hile ! “İzlenme Sayısı Düşürme”

Starz Web9 December 2015