STUDIO/TECH

Spotify’dan Yeni Özellik!

Spotify’dan Yeni Özellik!
Avatar

“Ağında En Çok Dinlenen Parçalar” listesi, takip edilen arkadaşların en fazla dinlediği şarkıları gösteren yeni bir özellik. Spotify listendeki arkadaşlarının dinlediği parçanın popülerliği arttıkça şarkılar listede daha üst sıralara yükseliyor. Her gün yenilenen bu listeye, ‘Gözat’ sekmesindeki ‘En Çok Dinlenen Listeler’ bölümünden ulaşılabilirsiniz. Parça detaylarının hemen yanında o parçayı dinleyen kişilerin sıralandığı bir liste de yer alıyor.

Dinleyiciler uzun saatlerini Spotify’da yeni bir çalma listesi bularak ya da bir sanatçı keşfederek geçiriyor. “Ağında En Çok Dinlenen Parçalar” listesi ise trend haline gelen parçaları gösterirken, arkadaşlarının neleri arayıp bulduklarını, dinlediklerini liste halinde sunuyor.

Örneğin bir sanatçı ya da albüm seçtiğinizde, kimlerin o sanatçıyı ya da albümü dinlediğini de görmek mümkün oluyor. Böylece, aynı müzik zevkini paylaşan kişileri keşfedebiliyor konuşabiliyorsunuz.

Spotify Ürün Müdür Yardımcısı Charlie Hellman, “Spotify’da odaklandığımız en temel nokta her zaman sosyallik oldu.” diyor ve ekliyor; “Spotify’da yayınlanan her 5 parçadan bir tanesi, başka bir kullanıcının müziklerini dinleyen bir kullanıcıdan geliyor. Bu, arkadaşınızın dinlediği bir sanatçıya göz gezdirerek ya da birlikte spor yaptığınız arkadaşınızın spor yaparken dinlenecek mükemmel listeyi oluşturduğunu görerek oluyor.”

“Ağında En Çok Dinlenen Parçalar” özelliğine, bugünden iOS ve Android platformlarından ulaşabilirsiniz. Diğer yandan masaüstü versiyonu ise yakında kullanılmaya başlanacak. Güncellenmiş albüm ve sanatçı sayfalarına masaüstünde ulaşılabilirken cep telefonu güncellemesi ise önümüzdeki haftalarda sunulacak.

Click to add a comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

STUDIO/TECH
Avatar
@starzcomtr

Starz... S Tarz... Sokak Tarzı... Hip Hop / Rap / R&B / Club / Dance / DJ

More in STUDIO/TECH

mi smart home

Xiaomi Ev Güvenliği Skandalı

Starz Web15 July 2019

Apple ve Spotify’in zaferi! Bu sefer YouTube geride!

Fatih Yıldız11 July 2016

Bedava “Streaming” Tarihe mi Karışıyor?

Fatih Yıldız11 June 2016

Spotify: 30 milyon, Apple Music: 13 milyon; Ara Kapanabilecek mi?

Fatih Yıldız30 April 2016

YouTube’tan 60 milyon $’lık girişim : “Videolarınızı biz çekelim!”

Fatih Yıldız20 April 2016

Hoşgeldin Mp3cola.com!?

Fatih Yıldız3 April 2016

YouTube vs. Spotify; Son Durum!

Fatih Yıldız31 March 2016

Spotify-Apple Music; Rekabet hızlandı!

Fatih Yıldız26 March 2016
Youtube-fake-hit

Youtube Savaşlarında Yeni Hile ! “İzlenme Sayısı Düşürme”

Starz Web9 December 2015