STUDIO/TECH

SoundCloud Engelini Aşmanın Yolları!

SoundCloud Engelini Aşmanın Yolları!
Avatar

Tüm dünyadaki Müzisyenlerin sosyal medyası popüler müzik paylaşım sitesi SoundCloud’un telif hakları ile başı uzun süredir dertten kurtulmuyor. Öyle ki site bir kapandı bir açıldı derken SoundCloud’a hala tam olarak erişilemiyor. Ülkemizde bir çok müzisyen, DJ veya prodüktör çalışmalarını hala SoundCloud’a yüklüyor. Hal böyle olunca da bazıları bu çalışmaları takip ederken, siteye erişemeyenler de haliyle sevdikleri müzisyenlerin çalışmalarını takip edemiyorlar. Özellikle tüm dünyadaki ve ülkemizde DJ’lerin Live Set/Podcast çalışmalarını SoundCloud’tan paylaştıklarını düşünürsek sorunun ne derece ciddi olduğunu anlamak çok da zor olmaz.

Peki ya nasıl aşarız bu erişim problemini? TİB’in resmi sitesinde SoundCloud ile ilgili herhangi bir mahkeme kararı gözükmemesine rağmen TTNET ve UyduNet gibi servis sağlayacılardan hala SoundCloud’a neden erişilemediği tam bir merak konusu. Superonline ve diğer servis sağlayıcılarda Google DNS kullanarak DNS adresinizi değiştirdiğiniz zaman erişim sorunu çözülse de, TTNET ve UyduNet gibi servislerde Google DNS’leri de malesef işe yaramıyor. Bu sorunu bir VPN servisiyle de çözebilirsiniz ancak bu çok uğraştırıcı olacağından TTNet ve UyduNet’in engellemediği DNS servislerini denemekte fayda var.

1. OpenDNS

OpenDNS tüm dünyada güvenle kullanılan ve oldukça hızlı bir DNS servisi olarak öne çıkıyor. Ancak TTNet kullanıcılarının problemini çözsede malesef UyduNet kullanıcıları OpenDNS ile SoundCloud’a giriş yapamıyor.

208.67.222.222
208.67.220.220

2. Yandex DNS

Yandex’in DNS servisi oldukça hızlı ve güvenli. Hem de yeni sayılacak bir servis olduğu için servis sağlayıcılar tarafından engellenmemiş olması yüksek ihtimal. Bu yüzden denemekte fayda var.

77.88.8.8
77.88.8.1

3. Google DNS

Google’ın DNS’lerini zaten bilmeyeniniz yoktur. Ancak az önce de söylediğimiz gibi Google DNS, TTNET ve UyduNet kullanıcılarının problemini çözmeyecektir. Turkcell Superonline kullananlar Google DNS’i çözüm için kullanabilirler.

8.8.8.8
8.8.4.4

4. Comodo Secure DNS

Antivirüs ve Firewall için çözümler üreten, kendini kanıtlamış bir marka olan Comodo’nun kullanıcıları ve kullanıcısı olmayanlar için sunduğu bu DNS hizmeti çok hızlı ve çok güvenli.

8.26.56.26
8.20.247.20

DNS adresleriyle bu işi çözemeyenler için çok daha basit bir yol daha var. Basit bir Chrome eklentisiyle bu sorunu çözmeniz mümkün. Bunun için ZenMate isimli ücretsiz Google Chrome eklentisini indirip, kurmanız herşey için yeterli olacaktır. Eklenti tam olarak bir VPN görevi gördüğü için %99 çözüm sağlayacaktır.

View Comments (1)

1 Comment

  1. Avatar

    Anl Cetin

    28 July 2015 at 03:14

    lakin zenmate çok yavaş, tavsiye etmiyoruz. umarım daha etkili bir çözüm bulursunuz

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

STUDIO/TECH
Avatar
@starzcomtr

Starz... S Tarz... Sokak Tarzı... Hip Hop / Rap / R&B / Club / Dance / DJ

More in STUDIO/TECH

mi smart home

Xiaomi Ev Güvenliği Skandalı

Starz Web15 July 2019

Apple ve Spotify’in zaferi! Bu sefer YouTube geride!

Fatih Yıldız11 July 2016

Bedava “Streaming” Tarihe mi Karışıyor?

Fatih Yıldız11 June 2016

Spotify: 30 milyon, Apple Music: 13 milyon; Ara Kapanabilecek mi?

Fatih Yıldız30 April 2016

YouTube’tan 60 milyon $’lık girişim : “Videolarınızı biz çekelim!”

Fatih Yıldız20 April 2016

Hoşgeldin Mp3cola.com!?

Fatih Yıldız3 April 2016

YouTube vs. Spotify; Son Durum!

Fatih Yıldız31 March 2016

Spotify-Apple Music; Rekabet hızlandı!

Fatih Yıldız26 March 2016
Youtube-fake-hit

Youtube Savaşlarında Yeni Hile ! “İzlenme Sayısı Düşürme”

Starz Web9 December 2015