STUDIO/TECH

Cubase Pro 8 Duyuruldu!

Cubase Pro 8 Duyuruldu!
Avatar

Yıllardır birçok profesyonel müzik stüdyosunda kendine yer bulmuş olan Alman Steinberg firmasının DAW yazılımı Cubase’ın yeni sürümü duyuruldu.

Steinberg, 25 yıl aradan sonra çok büyük bir değişiklik yaparak yeni sürümüne Cubase Pro adını vermiş. Cubase Pro 8 adıyla karşımıza çıkan yazılım, birçok yenilik ve geliştirmeyle birlikte geliyor.

Cubase 8 Pro’nun yeniliklerinden bahsedecek olursak; daha çok enstruman ve ses kanalıyla çalışmanızı sağlamak için temel kodları elden geçirilmiş ve artık daha yüksek performans vaad ediyor. Yeni ASIO-Guard 2, ses ve sanal enstruman kanalları için daha iyi bir ses işleme performansı sunuyor. Ayrıca bazı otomasyon geliştirmeleri ve yeni render özellikleriyle, çok kolay bir şekilde ve tek tıkla audio track içerisine midi bounce edilebiliyor.

Yeni Chord pads, Chord Assistant modu ve MIDI tempo algılama özelliği ise hem Cubase Pro, hem Cubase Artist sürümü içinde kullanılabiliyor. Yeni Rack Zone adı verilen bölüm yardımıyla daha önce MediaBay sound browser ve VST Instrument Rack olarak bildiğimiz bölümler tek bir yere toplanmış ve artık ses dosyalarına ulaşmak daha kolay hale getirilmiş. Yeniden tasarlanan Track List ve Inspector bölümleri, yeni plug-in manager ve genel iş akışında yapılan geliştirmeler Cubase Pro 8’in yenilikleri arasında bulunuyor.

Quadrafuzz multiband distortion plug-in, yeni Virtual Bass Amp, Multiband Expander, Multiband Envelope Shaper ve diğer birçok efekt yeni Cubase Pro 8 ile birlikte geliyor. Ayrıca Cubase Pro 8, Groove Agent SE 4 davul eklentisinin içerisinde yeni akustik davul kitleri ve 20’ye yakın preset sunuyor.

Yeni Cubase Pro 8 ve daha sınırlandırılmış özelliklere sahip olan Cubase Artist 8, şu anda Cubase 7.5 ve alt sürümüne sahip kullanıcılar için satın alınabilir durumda. Cubase 7.5 sürümüne sahip kullanıcılar 99 €, Cubase 7 kullanıcıları ise 149 € karşılığında yükseltme yapabilirler. Ayrıca 15 Ekim 2014 tarihinden sonra Cubase 7.5 sürümünü satın almış kullanıcılar Cubase Pro 8’e ücretsiz yükseltme hakkına sahipler. Cubase Pro 8 tam sürümünü satın almak isteyen kullanıcılar ise 8 Aralık tarihine kadar beklemek zorundalar.

Cubase Pro 8 tam sürümünün şimdilik kaç liradan fiyata sunulacağı belirsiz ancak ülkemizden Akalın Müzik ve Compel aracılığı ile satın alabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için aşağıdaki bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

http://www.steinberg.net/

Click to add a comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

STUDIO/TECH
Avatar
@starzcomtr

Starz... S Tarz... Sokak Tarzı... Hip Hop / Rap / R&B / Club / Dance / DJ

More in STUDIO/TECH

mi smart home

Xiaomi Ev Güvenliği Skandalı

Starz Web15 July 2019

Apple ve Spotify’in zaferi! Bu sefer YouTube geride!

Fatih Yıldız11 July 2016

Bedava “Streaming” Tarihe mi Karışıyor?

Fatih Yıldız11 June 2016

Spotify: 30 milyon, Apple Music: 13 milyon; Ara Kapanabilecek mi?

Fatih Yıldız30 April 2016

YouTube’tan 60 milyon $’lık girişim : “Videolarınızı biz çekelim!”

Fatih Yıldız20 April 2016

Hoşgeldin Mp3cola.com!?

Fatih Yıldız3 April 2016

YouTube vs. Spotify; Son Durum!

Fatih Yıldız31 March 2016

Spotify-Apple Music; Rekabet hızlandı!

Fatih Yıldız26 March 2016
Youtube-fake-hit

Youtube Savaşlarında Yeni Hile ! “İzlenme Sayısı Düşürme”

Starz Web9 December 2015