STUDIO/TECH

Apple Music Türkiye Fiyatları Belli Oldu!

Apple'ın 30 Haziran'da kullanıma sunacağı Apple Music'in Türkiye fiyatı belli oldu.
Apple Music Türkiye Fiyatları Belli Oldu!
Avatar

Apple’ın 8 Haziran’da düzenlenen WWDC açılış etkinliğinde duyurduğu yeni çevrimiçi müzik servisi Apple Music, 30 Haziran tarihinde iOS 8.4 ile birlikte kullanıcılar ile buluşmaya hazırlanırken Apple da yeni servisi üzerinde son hazırlıklarını sürdürüyor.

Son olarak geçtiğimiz hafta düzenlenen WWDC’nin ardından yayınlanan iOS 9 Beta 1 ile birlikte iOS 8.4 için de iOS 8.4 Beta 4’ü yayınlayan Apple, yayınladığı beta sürümünde Apple Music servisini erişime açmamış ve ülkemizden abonelik koşulların bakıldığında görünen herhangi bir fiyat bilgisi yer almıyordu.

Geçtiğimiz gün ise iOS 8.4 Beta 4 kullanan kullanıcılar Müzik uygulamasında daha önce abonelik ücreti belirli olmayan ekranda Türk Lirası ile belirtilmiş fiyatlandırma ile karşılaştılar.

ABD’de bireysel abonelik 9,99 Dolar, 6 kişiye kadar olan aile aboneliği ise 14,99 Dolar ücret ile sunulacak olan Apple Music, ülkemizde de bireysel abonelik için 9,99 TL/ay, aile aboneliği için ise 14,99 TL/ay olarak satışa sunulacak.

Apple’ın resmi internet sitesinde henüz ABD dışında birçok ülkede fiyat bilgisi yer almıyor, aynı şekilde ülkemize özel olan apple.com/tr adresinde de Apple Music için fiyat bilgisi henüz yer almış değil. Bakalım Apple, gerçekten Apple Music servisini 9,99 TL/ay gibi bir ücret ile mi bizlere sunacak yoksa karşımıza çıkan fiyatlar geçici bir hata olabilir mi?

Eğer Apple, yeni çevrimiçi müzik servisi Apple Music’i bu fiyatlar ile ülkemizde de kullanıma sunarsa hem ABD’de hem de ülkemizde Spotfiy’ın izlediği fiyat politikası ile birebir aynı fiyatlandırmayı izlemiş olacak.

Aslına bakacak olursanız mevcut servisler arasında Apple’ın en güçlü rakibi diyebileceğimiz servisin Spotify olduğunu düşündüğümüzde bu fiyatlandırma çok da garip olmayacaktır. Bakalım kullanıcılar hangi servise yönelecek.

Ayrıca 30 Haziran’da ilk 3 aylık süre için ücretsiz deneme imkanı sunacak olan Apple Music’e karşın Spotify’ın da 5 Temmuz’a kadar ilk 60 gün ücretsiz Premium deneyimi sunduğunu hatırlatalım. Görünen o ki, kızışan yarışta kazanan yine kullanıcılar olacak.

Apple, WWDC’de düzenlenen ilk gün sunumunda Apple Music’in 30 Haziran’da kullanıma sunulacağını duyurdu ancak Apple’ın ABD sitesinde çıkış tarihi yer alırken ülkemiz için olan sayfada, Birleşik Krallık sayfasında yer alan Coming Soon ifadesine benzer şekilde Çok Yakında ifadesinin yer aldığını belirtelim. Bu da akıllara Apple Music her ülkede aynı anda sunulmayacak mı sorusunu getiriyor.

Click to add a comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

STUDIO/TECH
Avatar
@starzcomtr

Starz... S Tarz... Sokak Tarzı... Hip Hop / Rap / R&B / Club / Dance / DJ

More in STUDIO/TECH

mi smart home

Xiaomi Ev Güvenliği Skandalı

Starz Web15 July 2019

Apple ve Spotify’in zaferi! Bu sefer YouTube geride!

Fatih Yıldız11 July 2016

Bedava “Streaming” Tarihe mi Karışıyor?

Fatih Yıldız11 June 2016

Spotify: 30 milyon, Apple Music: 13 milyon; Ara Kapanabilecek mi?

Fatih Yıldız30 April 2016

YouTube’tan 60 milyon $’lık girişim : “Videolarınızı biz çekelim!”

Fatih Yıldız20 April 2016

Hoşgeldin Mp3cola.com!?

Fatih Yıldız3 April 2016

YouTube vs. Spotify; Son Durum!

Fatih Yıldız31 March 2016

Spotify-Apple Music; Rekabet hızlandı!

Fatih Yıldız26 March 2016
Youtube-fake-hit

Youtube Savaşlarında Yeni Hile ! “İzlenme Sayısı Düşürme”

Starz Web9 December 2015