HIP HOP/R&B

Joker’den Yeni Albüm!

Joker’den Yeni Albüm!
Avatar

Yıllardır yayınladığı albümler ve hit parçalarıyla akıllarda yer eden Joker’in ilk market albümü “Microphone Show” dijital platformlarda ve tüm müzik marketlerde! Geçtiğimiz aylarda Ayben’in eşlik ettiği çıkış parçası “Microphone Show” ve Defkhan düeti “Yeni Bir Neden” adlı iki single çalışması ile gündemi meşgul eden albümü diğer Joker albümlerinden ayıran başlıca fark Joker’in müzikal kariyerindeki ilk market albümü olması.

1 yılı aşkın bir stüdyo çalışmasının ürünü olan ve tamamı HiphopJobz’ta kaydedilen “Microphone Show”;   DokuzSekiz Müzik etiketiyle iTunes başta olmak üzere tüm dijital platformlarda ve tüm müzik marketlerde yerini alan albümde 17 parça bulunuyor.

Joker’in tarzından ödün vermediği, gerek müzik piyasasındaki tezatlara, gerekse şahsi meselelere karşı eleştirel ve sert bir dil kullandığı, fakat aynı zamanda uzun süredir dinleyenlerinin kendisinden duymayı beklediği samimiyeti ve içtenliği hissettiren bir üslup içeren bu uzun soluklu albümde Joker’e 13 isim eşlik ediyor. Ayben, Defkhan, Ados, No.1, Dilkeş Kardar, Eypio, Hidra, Tankurt Manas, Kadıköy Acil ekibinden Charlee ve HiphopJobz bünyesinden İnfaz’ın yanı sıra Burak King, Funda Barıt ve Edanur Yavaş’ın nakaratlarıyla eşlik ettiği albümün altyapı ve aranjelerinin tamamı daha önce alışık olduğunuz gibi Joker’e ait.

Albümün mix-mastering işlemlerinde Kupa A yer alıyor. Albümde yer alan parçalar bir akış halinde ele alındığında iki ayrı kutuba ayrılmış ve farklı iki mevsim tadında sound öğeleri içeriyor. Albüm altyapılarında başta hakim olan elektronik unsurlar sona yaklaştıkça yerini canlı davul setlerine, akustik gitaralara, yan flütlere bıraksa da saz, keman gibi baskın etnik enstrümanlar belli bir duygu akışı dengesi sağlanarak harmanlanmış.

Albümün görsel detaylarına gelecek olursak fotoğraf çekimleri Berkay Bayralar, kapak tasarımı ise GrapHIGH Design imzası taşımakta.

HIP HOP/R&B
Avatar
@starzcomtr

Starz... S Tarz... Sokak Tarzı... Hip Hop / Rap / R&B / Club / Dance / DJ

More in HIP HOP/R&B

Eminem – Venom

Starz Web11 October 2018

Ağaçkakan – Kesin Şamatayı (Epic İstanbul-Sony Music Türkiye)

Starz Web6 October 2018

Ayben – La La (Basemode -Sony Music Türkiye)

Starz Web6 October 2018

Patron – Kaybedecek Ne Kaldı (Official Video) – Disstrack

Starz Web29 September 2018

French Montana – No Stylist ft. Drake

Starz Web21 September 2018

XiR feat. No.1 – Tsubasa (Basemode Rec. -Sony)

Starz Web21 September 2018

Ayben – Kimsin | (Avlu Dizi Müziği) 2018 [Basemode Rec. -Sony]

Starz Web21 September 2018

Baneva – Yok (Basemode Records – Sony)

Starz Web14 September 2018

Kanye West & Lil Pump ft. Adele Givens – “I Love It” (Official Music Video)

Starz Web13 September 2018