Genel

On Parmağında On Marifet!

On Parmağında On Marifet!
Fatih Yıldız

ON PARMAĞINDA ON MARİFET !

Ajlan Büyükburç’ın anısına kurulan Ajlan Records’tan müzik dünyasına yepyeni bir isim: Fatih Melek, Demolar adını verdiği single’ıyla müzikseverleri selamlıyor. Aslen mühendis olmasına rağmen yıllardır müzik endüstrisinde çalışan Fatih Melek’in keşfedilmeye hazır şarkıları bu yazın en çok konuşulan işlerinden olacak.

Ünlü iletişimci Özgür Aras ‘ın 1999 yılında bir trafik kazasında hayatını kaybeden şarkıcı Ajlan Büyükburç ‘un adını yaşatmak amacıyla kurduğu müzik şirketi Ajlan Records’un yeni projesi Fatih Melek “Demolar” single’ı geçtiğimiz gün müzikseverlerle buluştu.

Yıllardır müzik sektörünün mutfağında çalışıp pek çok şarkı ve müzik yazısına imza atan Fatih Melek ‘in “Demolar” single ‘ında 2 şarkı bulunuyor. Albümün en önemli özelliği ise şarkıların demo tabir edilen okuma halleriyle dinleyiciyle buluşuyor olması. Dinleyicilere samimi bir çalışma sunduklarını belirten Fatih Melek’in albüm prodüktörlüğünü Özgür Aras yaparken şarkıların düzenlemelerinde ise Oğuz Çetiner imzası bulunuyor.

FATİH MELEK KİMDİR? : Kendisini bildi bileli çok sıkı bir müzik dinleyicisi olan Fatih Melek 90’larda çıkan hemen her albümü dinler kartonetlerine kadar ezberlerdi. Bu ilgisi büyüdükçe artmaya devam etti. Bir yandan kendi şarkılarını yazarken bir yandan müzik endüstrisinde çalıştı. Aslında İTÜ mezunu bir telekomünikasyon mühendisi olmasına rağmen müziğe olan sevgisi hep ağır bastı. Müzik ve konser sektörünün mutfağında çalışırken sadece şarkı değil çok sayıda müzik yazısı da yazdı. Ülkenin müzik piyasasındaki hareketleri kapsamlı müzik dosyalarıyla çeşitli mecralarda yayınlandı. Pek çok şarkıcıya geri vokal yapan Fatih Melek, aldığı şan eğitiminin ardından demolar yaparak yazdığı şarkıları seslendirmeye başladı.

Fatih Melek tüm bunların yanında başarılı bir reklam yazarı. Eurovision’un da sıkı bir takipçisi olan Fatih Melek’in bu yıl yazıp söylediği müzikli bir parodi videosu tüm Avrupa’da büyük beğeniyle karşılandı, İngiltere’nin en popüler haber sitelerine, Fransa’nın Eurovision radyolarına kadar ulaştı.

instagram/fatihmelek3

twitter/fatihmelek

fatihmelek.net

Genel

More in Genel

Şehre caz geliyor: 4. PSM Caz Festivali

bulutuzer25 February 2020

“Bir saat içinde bir fırtına kopuyor”

bulutuzer23 February 2020

Patrick Watson bu defa “dalga”larıyla geliyor!

bulutuzer20 February 2020

Sanal alemin de bir hukuku var

bulutuzer18 February 2020

Şubat'ta dev konserler Bostancı Gösteri Merkezi'nde

bulutuzer15 February 2020

Hedda Gabler'ın galasına ünlü akını

bulutuzer13 February 2020

Bir şey TDK yazılışı… Bir şey nasıl yazılır?

bulutuzer10 February 2020

Her gün TDK yazılışı…. Her gün kelimesi nasıl yazılır, bitişik mi ayrı mı?

bulutuzer8 February 2020

Eyüboğlu çiftinin ilk kez görülecek eserleri bu sergide

bulutuzer6 February 2020